Dönemin Kapanış Töreni Bekbele Okulunda Yapıldı

0
165

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2016-2017 dönemi kapanış törenini Bekbele Fatih ilk ve ortaokulu’nda düzenledi. Velilerin de çok yoğun ilgi gösterdiği tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın toplu halde okunmasıyla başladı.

Okul Müdürü Tahir Coşkun yaptığı konuşmasında, sınıfını geçen tüm öğrencileri tebrik ederek iyi tatiller diledi. Coşkun, kırık notu olan öğrencilere de bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
Yapılan törende bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul verdi. Birinciye bisiklet, ikinciye tablet, üçüncüye para ödülünün verildiği tören sonrasında Tuğrul bir konuşma yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuğrul, mezun olan öğrencilerine “Size emek veren öğretmenlerinizi unutmayın” derken bazı dersleri zayıf olan öğrencilere de bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

8.Sınıf mezunlarının iyi okullara yerleşebilmeleri için liseleri tanıtan bir dergi hazırladıklarını hatırlatan Mehmet Tuğrul, anne ve babaların da çocuklarıyla birlikte dinlenmeyi hak ettiklerini söyledi. Öğretmenlere de seslenen İlçe Milli Eğitim müdürü Tuğrul, yıl boyunca gösterdikleri çabalardan dolayı onları kutladı ve teşekkür etti. Tören bitiminde ise bazı öğrencilerin birbirlerinden ayrılacakları için hüzünlü oldukları görüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Bekbele İlkokulu Geçici Eğitim Merkezi’ne de giderek burada eğitim gören ve karne alan Suriyeli öğrencileri de kutladı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here