Deniz Taşkınına Belediyeden Müdahale

0
82

bld-sahil temizleme1İskenderun Belediyesi ekipleri şehrimizde yoğun yağışlar nedeniyle deniz taşması neticesinde özellikle sahil bulvarında meydana gelen olumsuzlukları gidermek üzere çalışmalarına sabahın ilk saatleri ile birlikte başladı.

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri aralıksız olarak gün boyunca Atatürk Anıtı ve civarında meydana gelen hasarları gidermeye çalıştı. Yapılan çalışmaları takip eden Belediye Başkan Yardımcı Cemil Çengel; “Hafta başından itibaren ilçemizde aralıksız devam eden yağışlar ile birlikte deniz taşmalarının meydana getirdiği hasarların çözümü için şu an iki ayrı birimimiz tarafından oluşturduğumuz ekiplerimizce gerekli çalışmaları yapıyoruz. Belediyemiz şu an seferber durumdadır. Şehrimiz adeta doğal afet gibi bir durumla karşılaşmıştır. Yaptığımız seri çalışmalar ile oluşan izleri gidermeye, temizlemeye başladık” dedi.

bld-sahil temizleme2

İskenderun Belediyesinin yaptığı çalışmaları izleyen vatandaşlar, spor amaçlı sabah yürüyüşü yaptıklarında karşılaştıkları manzaranın adeta korkunç olduğunu ifade ederek, denizin taştığını ve taş, kaya parçalarının yürüyüş yollarını kapattıklarını gördüklerini söylediler. Belediye ekiplerinin zamanında müdahale yapmalarından ötürü ekiplere teşekkür eden vatandaşlar bir daha böyle durumların yaşanmaması noktasında Belediye yetkilileri ile görüş alışverişinde bulundular.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here