Arsuz’da Alınan Önlemler Olası Seli Önlendi

0
76

arsuz-kriz masası1Arsuz Belediyesi, dört ayda yaşanan üç sel felaketinin ardından önceki gece bastıran aşırı yağışlar nedeniyle ilçede su baskınlarına karşı en üst düzeyde önlem aldı. Bastıran şiddetli yağışların oluşturabileceği su baskını, taşkın ve tüm aksaklıklara karşı Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha başkanlığında kriz merkezi oluşturuldu. Tüm ekipler 24 saat esasına göre taşkının yaşanabileceği noktalarda nöbet tutarak, suyun akışına engel oluşturabilecek unsurlara engel oldu.

Çizme ve yağmurluğunu giyerek sahaya inen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Başkan Yardımcısı Sedat Deveci ve Fen İşleri Müdürü Koray Mazmancı ile birlikte gece su taşkını yaşanabilecek olan dere yatakları ile daha önce sel felaketinden zarar gören ve yeniden onarılan noktaları kontrol etti. Tüm mahalleleri tek-tek ekibiyle birlikte gezerek, sıkıntıları yerinde tespit edip, sorunları gidermeye çalışan Culha, aşırı yağışların etkisiyle Arpaçiftlik’te (Gözcüler Yolu üzeri) devrilen ağaçları da yerinde gördü.

arsuz-kriz masası2

Etkili olan yağışların ilçede ciddi anlamda hasar yaratmadığını söyleyen Başkan Nazım Culha, daha önce alınan önlemler ile ekiplerin kontrollü ve anında müdahalesinin tehlikenin önlenmesinde büyük önem taşıdığını belirtti. Culha, kent içinde herhangi bir su baskını veya can kaybı olmadığı, tıkanan su kanallarının anında açıldığını söyledi ve devam eden yağışlar nedeniyle halkın can ve mal güvenliğini korumak için ekiplerin görev başında bekletildiğini de sözlerine ekledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here