Cumhuriyet Lisesinden TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi

0
312

tübitak fuarıİskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğiyle gerçekleştirilen, TÜBİTAK Bilim Fuarı proje sergisi İskenderun Belediyesi 2 Nolu Çay Bahçesi’nde düzenlendi. Serginin açılış törenine, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, bazı okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Nurettin Asıl, TÜBİTAK Bilim Proje Fuarının, ülke genelinde bin okulda gerçekleştirildiğini belirterek; “Ülkemizin bilime ve bilim adamına çok yoğun ihtiyacının olduğunu hepimiz biliyoruz. Öğrencilerimiz yaklaşık 3,5 aydır yoğun bir çalışma temposu içinde bu bilimin, araştırmanın hazzını, mutluluğunu yaşadılar. Yaptıkça kendilerine özgüven geldi. Bunun ne kadar mutluluk verici olduğunu bir kez daha görmüş oldular. Öğrencilerimizin ufku genişledi ve umarım bu genç arkadaşlarımızın arasında gelecekte ülkemizin kaderini değiştirecek buluşlara imza atan öğrenciler olacaktır” dedi.

TÜBİTAK Bilim Fuarı Proje sergisinin açılışını, Belediye Başkanı Civelek, Emniyet Müdürü Başar, Milli Eğitim Müdürü Keleşoğlu birlikte gerçekleştirdi. Başkan Civelek ve diğer konuklar, TÜBİTAK Bilim Fuarı Proje Sergisi’ni gezerek inceledi. Projelerle ilgili öğrencilerden bilgi alan Belediye Başkanı Civelek, öğrencilere başarı diledi.

İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin 6 danışman öğretmen rehberliğinde, 78 öğrenci ve 40 projeyle TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’ne katıldığı belirtildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here