Cumhuriyet Bayramı Yarın Kutlanacak

0
93

cumhuriyet bayramı229 Ekim 1923 yılında büyük fedakarlıklarla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşunun 90. yılını kutluyor.

Türk Milleti’nin kıvançta ve tasada ortak; bölünmez bir bütün halinde, milli şuur ve ülkü etrafında birleştirmiş olan Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümü nedeniyle İskenderun Kaymakamlığı tarafından tören ve etkinlikler tertip edildi.

Yarın kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak bugün saat 13.00’da Atanın manevi huzuruna çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde İstiklal Marşımız okunacak.

Yarın ki kutlamalar ise saat 09.30’da İskenderun Kaymakamlığında tebriklerin kabulü ile başlayacak. Saat 10.00’da Atatürk Bulvarında gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında ise İstiklal Marşımız okunacak, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak, şiirler okunacak, halk oyunları gösterileri sahnelenecek ve son olarak da Tören Geçidi yapılacak.

Yarın havanın yağışlı olması halinde resmi geçit töreni yapılmayacak, diğer etkinlikler ise Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Mustafa Yazıcı Konservatuarı Salonu’nda icra edilecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here