CHP’den İki Dakikalık Durma Eylemi

0
128

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) parti teşkilatları, ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek amaçlı, tüm yurt genelinde ‘2 dakikalık adaleti düşünüyorum’ eylemi gerçekleştiriyor. Bu kapsamda CHP İskenderun İlçe Teşkilatı da eski bitpazarı önünde ellerinde ‘Adalet’ pankartları ile 2 dakikalık ‘adalet istiyoruz’ durma eylemi gerçekleştirdi. CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz da, her gün saat 18.00’da İskenderun bitpazarında bir araya geleceklerini duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezasına mahkûm olup tutuklanması üzerine Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne CHP İskenderun İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen organizasyonla destek verildi. İskenderun Ulu cami caddesi üzerinde bulunan 4 nolu Belediye sosyal tesis önünde ellerinde ‘Adalet’ pankartları ile gelen partililer, 2 dakikalık ‘adalet istiyoruz’ durma eylemi gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdikleri eylem ile ilgili bir açıklama da bulunan İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu; “Türkiye’de yaşanan hukuksuzluğa karşı, genel başkanımızı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaleti aradığı bir yürüyüş şu anda devam ediyor. Bizlerde İskenderun ilçe örgütü olarak genel başkanımıza destek vermek adına burada iki dakikalık bir ‘adalet istiyoruz’ durma eylemini gerçekleştirmek için toplandık. Katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Mansuroğlu her gün saat 18.00’da bu eylemin aynı yerde devam edeceğini de sözlerine ekledi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here