Camilerde Ramazan Temizliği Devam Ediyor

0
71

İskenderun Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri cami ve ibadethane temizlik ekibi Cırtıman Atıksuyu Fevzi Çakmak Camii, Süleymaniye Camii ve Körfez Merkez Camii, Bekbele Tespihli Yayla Camiinde genel temizlik hizmetini gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Vatandaşlarımızın Ramazan’da ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için ilçede bulunan tüm camilerde ve mescitlerde detaylı temizlik çalışmaları yapılıyor. Ramazan coşkusunun hissedildiği bu günlerde kutsal mekânların temizliği konusunda hassasiyetle çalışıyoruz. Rahat ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirilmesi için tüm tedbirleri aldık” dedi.

Vatandaşların uygulamadan memnun olduklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Cami temizleme ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında, camilerdeki halılar halı yıkama makinesi ve deterjanlı suyla yıkanırken; pencereler, kapılar, camlar ve duvarlar da büyük bir titizlikle siliniyor. Camilerin halıları yerinden kaldırılmadan vakumlu sanayi tipi makinelerle yıkanıyor. Halıların temizliğinde özel kokular kullanılıyor. Ekip, camilerin sık kullanımından dolayı halılarda oluşan tozların giderilmesi için temizlik çalışmalarını periyodik olarak sürdüreceğiz” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here