Çalışkan’dan Gençlere Yönelik Seminer

0
276

saadet partisi3Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay şubesinin liseli gençlere yönelik  kış etkinlikleri kapsamında düzenlediği Antakya Karlısu Anadolu Öğretmen Lisesindeki kampta eğitimci olarak seminere davet edildi.

Liseli gençlere yönelik düzenlenen seminerde öğrencilere hitap eden Çalışkan konuşmasında gençliğin değerini bilmek gerektiğini ifade ederek; “İnsan hayatının tamamı gençlik döneminde şekillenir. Gençlikte şahsiyet oluşur, ideolojik yapı, bilgi dağarcığı ve karakter bu dönem oluşur” diyerek kendisi de hayatı boyunca gençliğinde kazanmış olduğu görüş ve fikirlerle ömrünü sürdürdüğünü belirtti.

Gençleri internet ve sosyal medya konusunda da uyaran Çalışkan, bilgisayarı bilinçli ve faydalı bir şekilde dikkatli kullanmak gerektiğinin altınızı çizerek gençlerin bilgisayarın karşısına 4-5 saat geçirip zaman israfında bulunmamaları konusu üzerinde uzunca durdu.

Seminer konuşması sonrasında Çalışkan kampta gerçekleştirilen futbol turnuvası ve bilgi yarışmasında dereceye giren gençlere çeşitli ödüller  takdim edip, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatından hazırlanan “Davam” isimli kitabı hediye etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here