Çalışan Gazeteciler ve İdareciler Günlerini Birlikte Kutladı

0
79

10 Ocak Çalışan Gazeteciler ile İdareciler Günü, 3 Nolu Sosyal tesiste gerçekleştirilen kahvaltılı programda birlikte kutlandı.

İskenderun Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Nadir Ünal, Mehmet Ali Dokuzoğlu, Ahmet Keskin ve Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, Anadolu Basın Birliği Hatay Şube Başkanı Ahmet Cerrahoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Sabriye Sönmez ve kentimizde görev yapan basın mensupları katıldı.

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “Basın mensuplarımız kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra etmektedirler. Basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Kanun’un yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edilen bu özel günün 59.yıl dönümünü hep birlikte kutluyoruz” dedi.

Basın mensuplarının ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağladıklarını, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa ettiklerini belirten Başkan Fatih Tosyalı; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile belediyemizin 3 nolu sosyal tesislerinde İskenderun Kaymakamımız, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve Emniyet Müdürümüz ile birlikte kentimizde görev yapan çok kıymetli basın mensubu arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Tüm gazeteci arkadaşlarımızın çalışan gazeteciler gününü kutlayarak çalışmalarında başarılar diledik. Katılımlarından dolayı basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eleştirilere açık olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Tosyalı; “Eleştirilere açığız ama suçlamalara karşıyız. Her yazılanı dikkatle inceliyoruz, içinden bir şeyler kapmaya çalışıyoruz. Her türlü yapılacak eleştirilere açık olduğumuzu herkesin huzurunda bildiriyorum ama kimse suçlamaları hak etmiyor, varsa bir suç adliye orada. Suç duyurusunda bulunmanın herkesin hakkı olduğunu biliyorum, böyle bir şey olursa da benim de hakkım hukukum olduğunu herkesin bilmesini istiyorum” diye konuştu.

Kaymakam İskender Yönden, mesleki ilke, usul ve esaslara bağlı olarak, kamuoyunun gerçek ve nitelikli olarak bilgilendirilmesi için önemli bir rol üstlenen basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutladığını söyledi.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, Kaymakam, Belediye Başkanı ve İlçe Emniyet Müdürüne birer buket çiçek takdim ederek şahıslarında tüm İdarecilerin gününü de kutlamayı ihmal etmedi. Yapılan konuşmaların ardından program sohbet ortamında devam etti. Kahvaltıdan sonra hatıra olarak, Başkan Tosyalı selfi fotoğraf çekti. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here