Bugün Arife, Yarın Bayram!

0
242

On bir ayın Sultanı Ramazan ayını tamamlarken, yarın Ramazan Bayramını kutlayacağız. Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan, milletimizin ve toplumsal hayatımızın en güzel ve anlamlı günlerinden birisi olan ramazan bayramına ulaşmanın huzur ve mutluluğunu paylaşmak amacıyla kutlama programı tertip edildi. Ramazan Bayramı kutlamaları kapsamında bugün Şehitlik Ziyareti gerçekleştirilirken, vatandaşlarla bayramlaşma ise yarın düzenlenecek.

Protokol üyeleri ile daire amirlerinin katılacağı Şehitlik Ziyareti, 24 Haziran 2017 Cumartesi günü (bugün) 11.00-11.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Protokol üyeleri, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların katılacağı resmi bayramlaşma ise Bayramın 1’inci günü olan 25 Haziran 2017 Pazar günü (yarın) 11.00-12.00 saatleri arasında Belediye Halk Gazinosunda tertip edilecek.

“Bayram Günleri Paylaşımın Yoğunlaştığı Müstesna Zamanlardır”

Hatay Valisi Erdal Ata da, bir mesajla Hataylıların Ramazan Bayramını kutladı. Bayram günlerinde milli gelenek ve örflerimizin bütün güzellikleriyle yaşandığını kaydeden Vali Ata; “Oruç, teravih ve diğer ibadetlerle manevi duygularımızın zirveye ulaştığı, paylaşma ve yardımlaşmanın yoğunlaştığı, gönüllerimize zenginlik veren Ramazan ayını uğurlarken Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Milli gelenek ve örflerimizin bütün güzellikleriyle yaşandığı bayram günleri; kimsesizlerin hatırlandığı, akraba ve yakınların buluştuğu, sevgi ve muhabbet hislerinin paylaşıldığı müstesna zamanlardır. Yüce milletimizin ruh kökünde var olan bütün güzel meziyetlerin genç nesillere yaşatılarak öğretildiği anlamlı günlerdir. Büyük bir coşku ile idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nın neşesini, akrabalarımız, komşularımız ve çevremizle paylaşarak, bütün milletimiz için gerçek bir sevinç ve mutluluk vesilesi kılalım.

Farklı inanç ve kültürden olsa da asırlar boyu sevinç ve kederleri paylaşarak birbirini kardeş gibi kucaklaşan ilimiz halkı, huzur dolu bayram günlerini de aynı heyecanla karşılamaktadır. İnanç, kültür, dünya görüşü farkına bakmaksızın tüm bayramların karşılıklı saygı ve hoşgörü içerisinde, aynı coşku ile kutlandığı ilimizdeki bu güzel iklimin, tüm dünyaya hâkim olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle, ilimizdeki karşılıklı sevgi, hoşgörü ve huzur ortamının yaşatılması için gayret gösteren bütün hemşerilerimin, ilimizde görev yapan asker, sivil tüm kamu personelinin, özel sektör çalışanlarının ve basın mensuplarının bayramını kutlar, beraber nice bayramlara sağlık, huzur ve esenlik içinde kavuşmak temennisiyle içten sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here