Borç Yapılandırma Başvurusunda Bugün Son Gün!

0
140

Kamu borçlarını yeniden yapılandırmak suretiyle taksitler halinde ödeme imkanı sunan 7020 sayılı Kanundan yararlanmak için başvuruların en geç 30 Haziran 2017 Cuma günü (bugün) akşamına kadar, ilk taksit ödemeleri ve peşin ödemelerin 31.07.2017 günü akşamına kadar yapılması gerekiyor.

7020 sayılı Kanunda başvuru süresini uzatmaya ilişkin herhangi bir yetki bulunmadığından, söz konusu başvuru süresinin uzatılması mümkün olmayacak. Dolayısıyla, 7020 sayılı Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanmak isteyen borçluların 30 Haziran 2017 tarihi akşamına kadar başvurularını yapmaları zorunlu.

Yapılandırma Kanunundan yararlanmak için başvuruların; Vergi dairesine giderek (şahsen veya vekilleri aracılığıyla), Posta yoluyla (Taahhütlü veya APS ile yapılan müracaatlarda postaya verildiği; adi postalarda ise vergi dairesine postanın geldiği, tarih başvuru tarihi olarak dikkate alınacaktır), İnternet üzerinden (www.gib.gov.tr) yapılması mümkün olabiliyor. Ayrıca, www.gib.gov.tr adresi üzerinden borç sorgulaması yapılabiliyor.

T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, mükellefler tarafından 7020 sayılı Kanuna ilişkin yapılacak başvuru ve ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla, 30 Haziran 2017 Cuma günü saat 23:59’a kadar tüm vergi dairelerinin açık bulundurulacağı duyuruldu. (Haber: Meral SADREDİN)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here