Belen Belediyesinden “Muhteşem Festival”

0
109

Belen Belediyesi 2. Geleneksel İncir Şöleni ve Şiir Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada, derece alan şiirlerin yazarları ve festival alanında yapılan yarışmada dereceye giren incir üreticileri, ödüllerini düzenlenen törende aldı.

Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, Belen Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen törende konuşan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen’in ürettiği tarımsal ürünlerin Hatay dışında da rağbet gördüğünü belirterek, tarımsal ürünlerin değer bulacağı çalışmaların yapılması gerektiğine işaret etti.

Başkan Vurucu; “Köylüler Kent Meydanında yapacağımız dükkanlarda kendi el emeği göz nuru ürettiği ürünlerini satabilecekler. Belen’in sadece inciri değil, hurması, alıç, nar ve nar ekşileri ve bunlardan üretilen belben, cevizli sucuk yaptığımız çalışmalarla hak ettiği değeri bulacaktır” dedi.

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, yaptığı konuşmasında; “Memleketimizin değeri bilmeliyiz. Ziraatın değerini bilmeliyiz. Tarım değerlerimizi yaşatalım ki çocuklarımıza ve gelecek kuşaklara bunu aktarabilelim” dedi. Belen’de Kaymakamlık olarak yapılan çalışmada 20 bin alıç fidanını çiftçiye ulaştıracaklarını belirten Kaymakam Aydın, çiftçimizin her zaman yanında olduğunu dile getirerek, hurma ile ilgili de çalışmaları olduğunu ifade etti.

Milletvekili Orhan Karasayar da kısa bir konuşma yaparak festivalin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti ve Belen’in konum ve üretim anlamında marka bir ilçe olduğunu belirterek, “Çiftçimiz her zaman başımızın tacı, hükümet olarak da her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Belen Konulu Şiir Yarışmasında ve İncir Üreticileri yarışmasında derece alanlar, plaket ve altın ödüllerini aldı. Ödüller, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ve Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından takdim edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here