Belediye Şehir Tiyatrosu Oyuncuları Kanaviçe Adlı Oyunu Ücretsiz Sahneledi

0
509

bld-tiyatro4İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Kanaviçe adlı tiyatro oyununu, ücretsiz sahneledi. Belediye Kültür Sarayı’nda sahnelenen oyunu, Belediye Başkanı Dr. Yusuf H.Civelek ve eşi Dr. Ümran Civelek, İskenderun LimakPort İskenderun Genel Müdürü Cem Aysel, İskenderun Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Ahmet Öz, tiyatro severler birlikte izledi.

Turgut Özakman tarafından yazılan, Özer Yüksel tarafından yönetilen Kanaviçe adlı tiyatro oyununda Asuman Töre, İrem Adaklı, Gizem Tutuşmuş, Gizem Yüksel, Nihan Kızılkaya, Onur Köybaşı ve Özer Yüksel rol aldı. Müzik editörlüğünü Özer Yüksel ve Sabit Güldüren, ışık-ses teknisyenliğini Sabit Güldüren ve Mehmet Ali Bozdoğan, saç-makyaj Uğur Arslan, suflörlüğü Yasemin Cereboğlu’nun üstlendiği oyun, İskenderun LimakPort’un katkılarıyla sahnelendi.

Oyunun bitiminde, oyunculara çiçek vererek teşekkür eden Belediye Başkanı Yusuf Civelek; “Hep birlikte İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularımızın profesyonelce sergiledikleri oyunu izledik. Aslında çok anlamlı, belki de yaşanmamış hayatlar veya gizli yaşanmış hayatlar. Size çok teşekkür ediyoruz. Sanat ne kadar güzel. İnsan söyleyemediğini, sanat içerisinde söyleyebiliyor. Çok başarılıydınız” dedi.

Oyunun yönetmeni olan ve Kanaviçe adlı oyundaki Tahir rolünü başarıyla oynayan Özer Yüksel de, oyunun beğenilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Tiyatro severlerimiz oldukça biz buradayız” diye konuştu.

bld-tiyatro5

Konuşmasında, İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularınca, yeni bir oyunun daha sergileneceğini belirten Belediye Başkanı Civelek; “Sen de Gitme Triyandafilis. 18 Ocak Cumartesi günü sahnelenecek. Bekleriz” dedi ve Yazar Ayla Kutlu’nun yazdığı hikayeyi uyarlayan ve oyunda rol alacak olan Seyfettin Babat’a da teşekkür etti. Kanaviçe adlı tiyatro oyunu, tiyatro severlerden büyük ilgi gördü.

4 Ocak’ta ilk kez tiyatroseverlerle buluşan Kanaviçe adlı oyun, ayrıca 11 Ocak ve 31 Ocak 2014 tarihlerinde de gösterimde bulunacak. Tiyatro oyunu saat 20.00’de başlayacak.

Ücretsiz sahnelenecek tiyatro oyunun biletleri Hürriyet Mahallesi’ndeki Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ile İskenderun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Kanaviçe İki Perdeden Oluşuyor

İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen komedi oyunu “Kanaviçe”, iki perdeden oluşuyor. Turgut Özakman’ın 30’lu yaşlarda yazdığı ilk güldürüsü olan oyunda; hayatlarını ellerindeki kanaviçeye hapsetmiş, katı, gelenekçi ve vazgeçilmez kurallarla yaşayan 3 yaşlı kız kardeşin, evin genç kızıyla yaşadıkları kuşak çatışması ve bu çatışmaya direnişleri trajik komik olarak sahneleniyor. Üç yaşlı teyze, evin genç kızını kendi kurallarına uygun ve kendileri gibi erkek düşmanı olarak yetiştirme çabasındayken, genç kızın yaşadığı coşkulu bir aşka da gizledikleri hasretle direnmektedirler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here