Bekbele’de Merkez Camii İnşaatının İlk Harcı Kondu

1
479

Bekbele’de hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptırılacak olan, 23 metre minare uzunluğu ile İskenderun’un en yüksek camisi olmaya aday Bekbele Merkez Camii’nin temeli atıldı.

Temel atma törenine Ak Parti Hatay Milletvekilleri Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu ve Orhan Karasayar’ın yanı sıra, 22. Dönem Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Ak Parti Hatay İl İkinci Başkanı Bilgehan Aksoy, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen, Altınçağ Belediye Başkanı Yaşar Düz, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Dr. Uğur Feriz, Ak Parti Dörtyol İlçe Başkanı Av. Abdullah Arıcan, işadamları ve çok sayıda davetli  de hazır bulundu.

Veysel Karani Camii İmamı Cumali Orak’ın okuduğu Kuran’ın ardından kürsüye gelen Bekbele Belediye Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek; “Katılımları ile camimizin temel atma törenimizi şereflendiren tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Camileri toplumun atan kalbi ve memleketin tapu senetleri olarak nitelendiren İskenderun İlçe Müftüsü Kavillioğlu, camilerin sadece bedenleri değil gönülleri de bir araya getirdiğini ifade etti.

Mabedin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Milletvekili Türkoğlu ise; “Üç kıta ve yedi denize hâkim olduğumuz dönemde dünyanın dört bir tarafında ecdadın bıraktığı ulu mabetler, eserler bizim millet varlığımızın en büyük ispatıdır. Mabetler ibadet maksatlı asli unsur olmakla beraber, orada buluşan gönülleri, birbirleriyle hem dem etme misyonuna da sahiptir” dedi.

Bekbele Merkez Camii inşaatının hayırlara vesile olmasını dileyen Milletvekili Karasayar da, camiinin yapımında emeği geçen Bekbele  Belediye Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, İskenderun İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve hayırseverlere teşekkür etti. Tekbirler ve kesilen kurbanlarla protokol üyeleri hep birlikte camiinin temeline ilk harcı koydular.

1 YORUM

 1. NATURELMAR LIMESTONE VE BEJ

  Naturelmar 2005’ten beri; blok,fayans ve plaka üretiminde uzmanlaşan bir uluslar arası mermer ve doğaltaş imalatçısı olmuştur.

  Yüksek kaliteli ürünler arasında, firmanın sahibi olduğu ocaklardan Demre-Antalya’da (15000ton/ay) lımra taşı ve Isparta’da (5500 ton/ay) üretilen Myra,Perla Bianca ve Golden Beige bulunmaktadır.

  Fabrika ise Demre ocağının hemen yanında 10000m2 kapalı alanda kurulmuş olup, yıllık 2.250.000 m2 üretim kapasitesine sahiptir.

  Naturelmar, halen 19 ocak lisansını elinde bulundurmaktadır ve değişik taşları ve mermerleri çıkarmaya önümüzdeki yıllarda başlayacaktır.
  Naturelmar, kendisine rekabetçi piyasa içinde müşteriler kazandıracak eşsiz kalite ve hizmet anlayışına kendisini adamış bulunmaktadır.

  Her zaman dürüst, ahlaklı ve çevreye duyarlı kalarak, lider sanayici konumunda yerimizi sağlamlaştırmayı planlıyoruz.
  Naturelmar Madencilik Firması, Çin, ABD, Meksika, BAE, İspanya, Rusya, Polonya, İtalya, Macaristan, Yunanistan, İngiltere, Romanya, Hong Kong Portekiz, Singapur, Hindistan, Endonezya, Katar, Kuveyt, Yeni Zelanda, G.Kore, Avustralya ve Irak’a kısa zamanda plaka, fayans ve blok tedarik etmiştir.

  İlhan ŞAFAK

  Fatih Sultan Mehmet Cad. Yayabeyi Sok. No: 9/1-B
  Arın İş Merkezi Kavacık/İstanbul
  Tel : +90 216 538 81 50
  Fax : +90 216 538 81 49
  05331367854
  ilhansafak@e-kolay.net
  : info@naturelmar.com
  http://www.naturelmar.com

  Fabrika: Demre – Çağman Köyü Demre Antalya

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here