Başkan Savaş Esnaf Oda Başkanlarıyla Bir Araya Geldi, Sıkıntıları Dinledi

0
21

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) İskenderun Temsilciliğini ziyaret ederek, esnaf oda başkanlarıyla bir araya geldi.

HESOB Başkan Vekili Erol Akın ve esnaf oda başkanları tarafından karşılanan Başkan Savaş’a ziyaretinde Hatay Büyükşehir Belediyesi 2. Bölge İtfaiye Şube Müdürü ve Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli ve CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da eşlik etti.

“Sizleri aramızda görmek çok güzel” diyerek Başkan Savaş’ı kapıda karşılayan HESOB Başkan Vekili Erol Akın, ziyaretinden ötürü tüm oda başkanları adına Savaş’a teşekkür etti.

Daha sonra söz alan CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu; “Bu memlekette esnaflık yapmak, yatırım yapmak, işçi olmak, emekli olmak memur olmak gerçekten çok zor. Hayat şartları ağırlaştı. Hani diyorlar ya faiz sebep enflasyon sonuç. Bana göre de Türkiye’de İktidar sebep yoksulluk sonuç. Tüm esnaf arkadaşlarımın, içinde yaşadığı, ayakta kalmakta zorlandığı bu dönemde Allah yardımcıları olsun diyorum. Biz yerel yönetim olarak başkanımla beraber elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Esnafa destek olmaya devam edeceklerini ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da; “Gücümüz yettiğince, çözebileceğimiz ölçüde, yanınızda olmaya gayret ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de Hatay halkının vereceği izin nispetinde sizinle birlikte olmaya devam edeceğiz. Az çok esnafımızın durumunu hepimiz biliyoruz. İnşallah bu sıkıntılı günler bir an önce geçer.

Esnaf olmak kolay değil, yükünüz çok ağır, şartlar çok ağır. İnsanların alım gücü gittikçe düştü. Dar gelirli vatandaşlarımızın işi çok zor! Siyasetçinin görevi çözüm üretmek. Biz belediyeler olarak ancak yerel çözümler üretebiliriz. Sonuç olarak kararı halk verecek. Sandık geldiği zaman ölçecek, tartacak kararını verecek” diye konuştu.

Kesim Ücretlerine Denetim

Esnaf oda başkanlarının sıkıntılarını da dinleyen Başkan Savaş’a, Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert, kesim ücretlerinin pahalılığından dert yandı. Mağduriyetlerinin ‘keyfi’ olduğunu kaydeden Nevzat Sert, hizmetin bedelinin 102 TL olduğunu ancak kendilerinden 350 TL istendiğini kaydetti. Bir kesim için mezbahaneden 350 TL ücret istendiğini öğrenen Başkan Savaş, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Kilisli’yi arayarak, kesim ücret tarifesi konusunda denetimlerin sıkılaştırılması ve 102 TL’den fazla kimseden ücret talep edilmemesi yönünde talimat verdi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here