Anadolu Yıldızları Karate Türkiye Final Müsabakaları İskenderun’da Başladı

0
11

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2021-2022 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Karate Ligi (ANALİG) Final müsabakaları, 09-10 Ağustos 2022 tarihlerinde ilçemiz İskenderun’da başladı.

İskenderun’da düzenlenen Anadolu yıldızları Karate ligi 2008-2009-2010 doğumlu bay bayan sporcuların katılımıyla İskenderun Kapalı spor salonunda start aldı.

Açılış seromonisine, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Hatay İl Gençlik ve Spor Müdür Vekili Cengiz Köseoğlu, İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Hatay Karate il Temsilcileri ve sporcular katıldı.

İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel final müsabakaları öncesinde yaptığı açıklamada; “İskenderun’da bu tür şampiyonların yapılması bizler içinde mutluluktur. Ülkemizin 35 ilinden 250 sporcuyu kentimizde ağırlamaktan dolayı heyecanlıyız. Buradan milli sporcu, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olacak gençlerimiz çıkacaktır. Bu anlamda önemli bir lig. Geleceğimizin teminatı pırıl pırıl yüzleri gülen gençlerimiz burada.

En büyük kazanımımız gençlerimiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Kasapoğlu gençlerimizi tüm sportif aktivitelere davet ediyor. Bizlerde İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü olarak çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz.  Tüm branşlarda kurslarımız etkinliklerimiz devam ediyor. Bizlere desteklerini esirgemeyen İskenderun Belediye Başkanımız Fatih Tosyalı’ya çok teşekkür ediyorum. Tüm emeklerimiz gençlerimiz için, geleceğimiz onlar” diye konuştu.

İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ise, 35 ili ve 250 sporcuyu Türkiye Finalinde İskenderun’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, katılan tüm il ve ilçe takımlarına, antrenörlerine ve sporculara ‘hoş geldiniz’ diyerek tüm katılımcılara başarılar diledi.

İlk gün yapılan müsabakaların sonunda, dereceye giren sporculara da ödülleri törenle verildi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here