Akdeniz Gazeteciler Federasyonunda Bayrak Değişimi

0
25

Hatay’dan 5 İsim Federasyon Yönetiminde!

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF)’nun olağan üstü Genel Kurulu sonunda başkanlığa Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun seçildi. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Rızkullah Terbiyeli de AGF’nin yeni yönetiminde yer aldı.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonunun olağan üstü Genel Kurulu ilimiz Hatay’da, Hatay Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Cemiyet binasında gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel yaptı.

AGF’nin olağanüstü genel kurulu sonunda Kurucu Başkan olan ve 9 yıldır da Genel Başkanlık görevini sürdüren Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, tek liste halinde gidilen kongrede, bu görevini Federasyonun Genel Sekreteri Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun’a devretti.

AGF Genel Kurulu’nda tüzük değişikliğine de karar verilirken, delegelerin önergesi ile oy birliği ile kurucu Genel Başkan Mevlüt Yeni’nin Onursal Başkan olmasına da karar verildi.

Genel Kurul sonunda; Antakya’dan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ile Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Mazmanoğlu, Mithat Kalaycıoğlu ve Talip Köleoğlu’nun yanı sıra İskenderun’dan da İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Rızkullah Terbiyeli de Akdeniz Gazeteciler Federasyonunun yeni yönetiminde yer aldılar. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here