“Zeytin Dalı Harekatı Bölgeye Barış Getirdi”

0
62

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak Hatay’a Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve beraberinde heyet bir dizi programa katılmak üzere Hatay’a geldi. Bakan Bak, ilk olarak Antakya’da yapımı devam eden 25.000 kişilik stadyum ve aynı kompleks içerisinde yer alacak kapalı spor salonunda incelemelerde bulundu.

Daha sonra Hatay Valiliğine geçen Bakan Osman Bak’ı Vali Yardımcıları ve valilik birim müdürleri karşıladı. Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan ve beraberindekiler Valilik Makamına geçti.

Hatay Valisi Erdal Ata yaptığı değerlendirmede; “Öncelikle İlimize hoş geldiniz. Sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Sayın Bakanım dün Afrin’de meydana gelen olayda maalesef üç şehidimiz, üç yaralımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve tüm milletimize de başsağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. 20 Ocak’ta Zeytindalı Harekâtı başladıktan sonra Valilik olarak bizler de cephe gerisinde lojistik destek sağlamaya çalışıyoruz. Valilik olarak tüm birimlerimizle bu Harekâtın başarıya ulaşması için bütün gayretimizle destek veriyoruz. Bundan sonraki süreçte de Valilik olarak elimizden geleni yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri orada sadece terör örgütlerine temizlemekle kalmadı. Oradaki yerel halkı da esaretten kurtarmış oldu. Orada hayatın normale dönmesi için gereken gayret gösteriliyor.

Hatay’da Gençlik Spor Bakanlığı’na ait 4 tane büyük yatırım var. 4 tane de yatırım programına teklif edilen yatırım var. Ayrıca tesis bakımından Hatay diğer çalıştığım illerle karşılaştırdığım zaman spor alt yapısı bakımından geride kalmış bir kent. Bu konuda da pozitif ayrımcılık yapılmasını bekliyoruz. İnşallah biz de belediyeler ile işbirliği yaparak bölgenin ihtiyacına göre tesisler yapmak suretiyle bu açığı kapatmaya çalışacağız. Bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Osman Aşkın Bak ise yaptığı açıklamada, Türkiye’nin gittiği yere barış ve huzur götürdüğünü ifade ederek; “Çok şükür gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı’nda hem bölgeye barış taşıdılar hem de terörden arındırdılar. Tabi oradaki süreç malum! Bu terör örgütleri YPG-PKK bütün işleri kalleşçe, tuzak kurarak yaptı. Bu bölgeyi tuzaklardan arındırmak için Türk Silahlı Kuvvetlerimizdeki ilgili birimler çalışıyor. Şehitlerimizin kanları ile sulanan topraklarımızın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Tabi şehitlerimiz oluyor, gazilerimiz oluyor ama sınırımızın hemen ötesinde yuvalanmış terör örgütlerini dağıtmamız, bunları ortadan kaldırmamız çok önemli. Sınırımızın hemen yanında bir terör devleti kurmaya çalışan işbirlikçiler, dış güçler, karşılarında Türk milletini ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin çelik iradesini gördüler.

Çok şükür gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı hem bölgeye barış getirdi hem de yöre halkının güvenliği sağlandı. İnsanlara gülmeyi, barışın şefkati, Türk milletinin sevgisi, saygısı şefkati götürülmüştür. Onların yüzlerindeki ifadeleri gördükçe hakikaten bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu ne kadar büyük bir ordu olduğunu görüyoruz. Allah ordumuzu muzaffer kılsın. Türkiye Cumhuriyeti Fırat Kalkanı’nda nasıl Cerablus’u destekledi, orada adeta yeniden hayat kurulmasını, sosyal yapının yeniden düzene girmesini sağladıysa, buradaki süreçte de aynı şeyler yapılacak. Zeytin Dalı Harekâtında Hatay halkının özverisi, vatanına milletine olan bağlılığı ve ordusunun arkasında duruşunu saygıyla karşılıyoruz. Güzel bir vatanperverlik örneği gösterdiler. Türkiye’nin her tarafından Hatay’a gelen vatandaşlarımızı görüyoruz. Bu da Türk milletinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Hatay olan yatırımlarımız devam edecek. Hatay’ın bu süreçte gösterdiği sabır, vatanperverlik Hatay’ın çok daha fazlasını hak ettiğini gösteriyor. Hatay’ın güzel insanlarına teşekkürlerimizi, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” şeklinde ifadelete yer verdi.

Gençlik ve Spor Bakanının Valilik Ziyaretine Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Mahmut Hersanlıoğlu, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Güler de eşlik etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here