Yunus Değirmenci; “Sıkıntıları Kökünden Çözeceğiz”

0
300

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, İGC’yi Ziyaret Etti

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreter Bayram Altun, İskenderun Şubesi Başkanı Mehmet Güngör, Genel Merkez ve İskenderun şube yöneticileri ile birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Gazetecilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci, İskenderun’a önemli çalışmalar yapmak için geldiklerini belirtti.

Eksiklerini gidereceklerini, büyüyen Çelik İş Sendikasının merkezlerinden biri olan İsdemir’i ve İskenderun’u ihmal etmeyeceklerini vurgulayarak; “Yemekhaneye giriyorum işçinin sıkıntısı var, işverenlere gidiyorum onların sıkıntısı var, Gazeteciler Cemiyetine geliyorum onların sıkıntısı var, nereye gitsem sıkıntı var. Bütün bunların hepsini kökünden çözeceğim Allah’ın izniyle.

Bu bölgede olmaktan çok mutlu olduğumu baştan ifade etmek istiyorum. Allah’ın izniyle Çelik İş Sendikamızın gücünü arttırmak için gece gündüz çalışacağız. Sahaya iniyoruz insanların dünyası değişiyor. İşverenlere gidiyoruz mutluluklarını gözlerinden anlıyoruz. Bu bölgede çok işimiz var ve sizden de yardım istiyoruz. Çelik İş’i sadece İsdemir’in sendikası olmaktan çıkaracağız, bölgenin sendikası olacak. Bize düşen iş çok! Sizden de destek bekliyoruz. Bize gönül rahatlığı içinde yanlışlarımızı söyleyin, giderelim.

Yola çıkarken çok büyük laflar söyleyerek çıkmadık. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla, işverenlerimizle, basınımızla birleşerek doğru işler yapmak için yola çıktık. Mütevazılıkle çıktığımız yolda Çelik İş Sendikası hem itibarını, hem mali gücünü, hem üye sayısını arttırıyor, hem de tüm ülkeyle bütünleşiyor. Şube kongresini aslanlar gibi yaptık, indik sahaya. Sizinle birlikte olmaktan çok mutluyuz. Siz bizim sesimiz, kulağımız, her şeyimizsiniz” şeklinde konuştu.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık da yaptığı konuşmada, Çelik İş Sendikası’nın yeni yönetiminin çok güzel çalışmalar yaptığını belirterek; “Biz bir aileyiz. Çelik İş Sendikası dert ortağıdır. Şu andaki yönetimden gerçekten memnunuz. Çok iyi çalışıyorsunuz. Bölgemizde daha da güçleneceğine inancım sonsuz. İsdemir İşçisinin mutluluğu halka da esnafa da yansıyor. Bu, sendikanın önderliğinde gerçekleşti. Çelik İş’in geçmişte bir takım sıkıntıları oldu. Biz basın olarak o zaman tavrımızı koyduk. Bizim için aslolan işçi ve çalıştığı kurumdur. Sendikanın asli görevi işçinin haklarını da kurumun haklarını da gözetmektir. Çok güzel bir politika izliyorsunuz. Kutluyorum. Siz bizim Ankara’daki evimiz gibisiniz. Teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

İsdemir konusunda karşılaşılan sıkıntılara da dikkati çeken İGC Başkanı Cıncık; “İsdemir’in yönetimi konusunda bazı sıkıntılarımız var. Burası Ortadoğu’ya mal olmuş çok büyük bir kuruluş. Ama sosyalleşmeden, halktan, basından uzak durursa işin içinden çıkılamaz. Bazı sıkıntılarımız oldu. Genel Müdür bizlerden uzak durdu. Halkımıza yeterince haber aktaramadık. Gelişmeleri öğrenemedik. Önceki yöneticilerimiz bize karşı çok sıcak ve samimi davranıyordu” dedi.

Başkan Cıncık’a cevaben söz alan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci de; “İsdemir Dünyaya entegre olan bir kuruluş. Biz, İsdemir’e zarar vermeden tüm sorunları elbirliğiyle çözeceğimize inanıyoruz. İsdemir’in daha da büyümesi için basınımızın da desteğiyle çalışmalar yapacağız. İsdemir Genel Müdürü şu anda tüm tecrübesiyle İsdemir ve Erdemir’in daha büyümesine gayret ediyor. Bunu görüyoruz. İsdemir İskenderun ve Türkiye için de, Çelik İş için de, basın içinde önemli bir kuruluş. Hep birlikte tüm sorunları iyi niyetli çalışmalarımızla çözeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Ziyaret samimi bir sohbet ortamında devam etti. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here