Yeşil Bayrak Yükseliş Koleji’nin

0
245

Uluslar arası bir çevre programı olan ECO-SCHOOL program üyesi olan Yükseliş Koleji Bilim Kampusu 2 yıl süren çöp ve atıklar ile ilgili yapmış olduğu çalışmalarının sonucunda Yeşil Bayrak almaya hak kazandı.

Dünyada 67 ülkede Türkiye’de ise 1096 okulda uygulanan bu program yapılan törenle bu yıl da 369 okula yeşil bayraklarını teslim etti. Eko okul programında amaç çevre bilincinin ve çevre yönetiminin oluşturulması! Program kapsamında öğrenciler, öğretmenler, kurum çalışanları, idareciler ve veliler birlikte çevreyi korumak ve geri dönüşümün önemi ile ilgili farkındalık oluşturacak birçok etkinlik yaptı.

Tüm derslerde çevre ile ilgili konular ve etkinlikler ele alınarak çevresel konularda hem öğrencilerin bilgi edinmesi, hem de ailelerinin bilgi edinmesi sağlanarak çevre duyarlılığı oluşturuldu.

Toplantı Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Yükseliş Koleji Bilim Kampusu Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, Ortaokul Müdürü Serkan Kaya, Kurumsal İletişim Direktörü Ercan Aflaz, Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve ECO-SCHOOL programı koordinatörü Özlem Cerrahoğlu katılım gösterdi. Yükseliş Koleji Bilim Kampusu yetkilileri Yeşil bayrağı Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Genel Müdürü Murat Yiğitol’un elinden aldı.

Bu proje ile alakalı bir açıklama yapan Genel Müdür Öktem; “Hatay’da yine farklı bir proje olan Yeşil Bayrak projesini başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. İki yıl boyunca Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, kurum çalışanları ve velilerimizin katkıları ile hummalı bir çalışma yapıldı. Bu proje ile öğrencilerimize ve velilerimize çevre yönetimi ve geri dönüşümün faydaları hakkında birçok etkinlikler oluşturuldu. Bu başarılı etkinliklerin sonucunda Yeşil Bayrak almaya hak kazandık gururluyuz. Bu projede emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve çok değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Yükseliş Koleji Bilim Kampusu olarak amacımız daha birçok proje ile öğrencilerimize sosyal sorumluluk bilinci aşılamak için gayretle çalışıyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here