Yayalara Öncelik; Hayata Saygı!

0
15

İçişleri Bakanlığı’nın koordinasyonuyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücülerin duyarlılığını artırmak amacıyla 29 Eylül 2022 Perşembe günü ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak “Yayalara Öncelik Duruşu; HAYATA SAYGI DURUŞU” adı altında yaya önceliği kampanyası icra edildi.

Bu doğrultuda, ilçemizde de Barbaros Mahallesi mevkiinde Naciye Suna Oktay Tekin İlkokulu önündeki yaya geçidinde bir program gerçekleştirildi. Tertip edilen program; İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Jandarma Komutanı J.Binbaşı Yusuf Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Kurum Müdürleri, Okul İdarecileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve basın mensuplarımızın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

‘Yayalara Öncelik Duruşu; Hayata Saygı Duruşu’ sloganıyla tatbik edilen program kapsamında; okullar ve yaya geçitleri üzerinde “ÖNCE YAYA” görsellerinin uygulanması ve yaya çizgilerinin sembolik olarak kırmızıya boyanmasının yanı sıra bilgilendirici broşürler de dağıtılarak yaya önceliği ve yaya güvenliği hususunda bir kez daha dikkat çekildi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here