Yatırımın Adresi Büyükşehir Belediyeleri Olacak!

0
61

Milletvekili Öntürk, Hassa’da İstişare Toplantısı Yaptı

Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Hassa’da partililerle ve muhtarlarla geniş kapsamlı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Hassa Belediyesi Konferans salonunda partililer ve muhtarlarla buluşan Milletvekili Öntürk, gündeme ilişkin konularda bilgi vererek, Hassa’da yapılan ve yapılacak hizmetlere açıklık getirdi.

Toplantıda ilk olarak konuşan Hassa Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Demir, bölge milletvekillerini ilçelerinde görmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Hassa Ak Parti İlçe Teşkilatının bütün köyleri ziyaret ettiklerini, Büyükşehir yasasıyla ilgili halkı bilgilendirdiklerini ve sorunları yerinde tespit ederek, yerinde çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade etti.

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş da yaptığı açıklamada; “Bugün burada sorunların tartışıldığı, çözüm yollarının arandığı, geniş kapsamlı bir toplantı ortamı oluşturacağız. Herkes her sorununu rahatlıkla ortaya koymalıdır. İlçemizin kanalizasyon sorununu gidereceğiz ve yeni su şebekesini döşeyeceğiz. Hizmetlerimize durmaksızın devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ise uzun soluklu yaptığı sohbet içerikli konuşmasında, ülke gündeminde bulunan, İmralı Görüşmesi, Anayasa değişikliği ve Büyükşehir yasası ile ilgili açıklamalarda bulunarak, katılımcılara bilgi verdi. İlk olarak İmralı görüşmeleri ile alakalı olarak görüşlerini ifade eden Milletvekili Öntürk; “Ak Parti olarak biz terörle masaya oturmayız. Terörle asla ve asla hiçbir şeyi müzakere etmeyiz. Bizim değil, devletin kurumlarının, devletin elinde olan İmralı’daki terörist başıyla konuşması asla masaya oturmak değildir, müzakere de değildir. Bu çözüm sürecinde bir imkânın değerlendirilmesidir” diye konuştu.

Yeni yapılan anayasa çalışmaları ile ilgili de konuşan Milletvekili Öntürk; “Demokrasinin en büyük fonksiyonu, bir toplumsal sözleşme metnine karşılık gelmesidir. Ülkemizin böyle bir anayasaya ihtiyacı elzemdir. Bunun çalışmaları Meclis Başkanımızın başkanlığında devam ediyor” dedi.

Öntürk, Büyükşehir yasasıyla ilgili de vatandaşın kafasında bazı soru işaretlerinin bulunduğunu, bunların köylerde içme suyu ve inşaat konularında yoğunlaştığını, bunların yersiz kaygılardan ibaret olduğunu söyledi. Köylere yapılacak evlerin proje bedellerinin belediyeler tarafından karşılanacağını, vergi harçlarının on yıl alınmayacağını, köylerdeki içme sularının şimdiki gibi devam edeceğini belirten Öntürk, ancak belediyeler tarafından yeniden su hizmetinin getirilmesi halinde belediyelerdeki en düşük su bedelinin %25’i kadar ücret alınacağını ifade etti.

Milletvekili Öntürk sohbetinin devamında Hassa’da yapılan ve yapılacak yatırımları sıraladı. Hizmet ve yatırımın adresinin bundan böyle Büyükşehir Belediyeleri olacağını belirten Milletvekili Öntürk, partililere ve muhtarlara çok çalışmaları gerektiğini, kalan günlerini “Hassa’ya ne yapabiliriz, Milletvekilimize ne yaptırabiliriz” konusunda ve birlik ve beraberliğimizi daha sıkı muhafaza etme yolunda enerjilerini harcayarak, birbirilerine moral aşılamaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Hassa’da gerçekleştirilen istişare toplantısı, sohbet havasında, karşılıklı soru ve cevapların paylaşılmasıyla sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here