Yağmursuyu Drenaj Kanalı İnşaat Çalışması Sürüyor

0
84

bld-drenaj2İskenderun’un Mustafa Kemal, Gürsel, Modernevler ve Meydan mahalleleri ile Mustafa Kemal Üniversitesi yerleşkesi alanında yağmursuyu baskınına son verecek olan yağmursuyu drenaj kanalı inşaat çalışması aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışmalarla ilgili Su ve Kanalizasyon Müdürü Garip Sönmez’den bilgi alan Belediye Başkanı Civelek, Mustafa Kemal, Gürsel, Modernevler, Meydan mahalleleri ve MKÜ yerleşkesi alanındaki yağmursularının drenaj kanalıyla feyezan kanalına tahliyesinin sağlanacağını belirterek, “Bu mahalleler bundan böyle kuru kış geçirecek. Çok önemli bir çalışma bu” dedi.

Adalet Sarayı, AVM kavşağından, Karaağaç Asri Mezarlığa kadar Arsuz yolunda betonarme kutu kesit yağmursuyu drenaj kanalı inşaatı sürüyor. Adalet Sarayı, AVM kavşağında yapılan drenaj kanalı çalışması kapsamında, beton dökümü gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Mahallesi Hasan Ali Yücel caddesinde yapımı tamamlanan drenaj kanalı, Arsuz yolunda yapılmakta olan betonarme kutu kesit yağmursuyu drenaj kanalına bağlanmak suretiyle, yağmursularının denize deşarjı sağlanmış olacak.

Modernevler Mahallesinde Yeni Atık Su Kanal Çalışması

Modernevler mahallesi Remzi İlboğa kışlası sahasındaki askeri tesisler ve bu kışla yanında Modernevler mahallelerinin önemli bir yerleşim alanının, atıksu kanalizasyon şebekesi inşaatı çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Modernevler Mahallesi’nde atıksu kanalizasyon şebekesi inşaat çalışmasını da yerinde inceledi. Mahalle sakinleri, su baskınına son verecek drenaj kanalı çalışmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Belediye Başkanı Yusuf Civelek’e teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here