Vali Lekesiz Arsuz Kaymakamlığını Ziyaret Etti

0
58

vali-arsuz ziyaret1“Vatandaşımız Artık Kamu Hizmetlerini Kendine En Yakın Birimden Alabiliyor”

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, yeni kurulan 4 ilçemizden biri olan Arsuz İlçe Kaymakamlığı’nı ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Fatih Baysal ve birim müdürleri eşliğinde Kaymakamlık birimlerinde incelemelerde bulunan Vali Lekesiz, personel ile bir süre sohbet ederek herhangi bir sorunları ya da talepleri olup olmadığını sordu.

Daha sonra Kaymakam Baysal’dan ilçeye ve Kaymakamlık faaliyetlerine dair bilgi alan Lekesiz, İlçe Kaymakamına ve birim müdürlerine yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vatandaşın; hizmeti kendine en yakın noktadan alabilmesinin önemine dikkat çeken Vali Lekesiz; “Yeni kurulan ilçemizde ilgili birimler kuruldu, ilçe Kaymakamı ve ilgili kurum müdürleri göreve başladı ve vatandaşımız artık nüfus, tarım, turizm ve diğer kamu hizmetlerini kendine en yakın birimden alabiliyor” dedi.

vali-arsuz ziyaret2

Burası Cennetten Bir Köşe

Arsuz ilçemizin, çok eski ve önemli yerleşim yerlerinden biri olduğunu hatırlatan Vali Lekesiz; “Bir tarafı deniz, bir tarafı dağ, ortası tarım bahçeleri, adeta cennetten bir köşe. Burada Hatay Kırsal Kalkınma ve Stratejik Planda belirlenen ve önerilen faaliyetler çok rahatlıkla yapılabilir. Kaymakamın başkanlığında belediye, diğer kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, meslek odaları olarak belirlenen hedeflere tüm enerjinizi sarf etmeniz lazım. Arsuz’un yarınının bugünden iyi olabilmesi için elbirliği ve gönül birliğiyle çalışıp ilçemizi en iyi şekilde geleceğe aktarmanızda yarar var, bunu yapacağınıza da inanıyorum” dedi.

Bölgenin Yol Sorunu Çözüldü

Vali Lekesiz, bölgenin yol sorununun çözümlendiğini ifade ederek; “İnsan vücudundaki damarlar yaşam için nasıl bir önem ifade ediyorsa yol da bir ilin, ülkenin, bölgenin sosyal, ekonomik, kültürel kalkınması için aynı görevi icra eder. Buranın yolları kısa bir zaman içerisinde bölünmüş yol haline getirildi. Şimdi de beton asfalt dediğimiz BSK seviyesinde ihalesi yapıldı. Burası otoban gibi yol olacak. Arsuz-İskenderun arası sağ şerit Mayıs 2014, İskenderun-Arsuz yolu sağ şerit ise Ağustos 2014’de bitmiş olacak. Yollar; orta refüjler düzenlenmiş, ağaçlandırılmış, çiçeklendirilmiş, denize sıfır, 5.5 kilometrelik bölüm yine düzenlenmiş, insanların gerek araçla gerekse yaya olarak keyifle gezebilecekleri standartlarda yapılmış bir şekilde hizmete açılmış olacak. Yolun bu standartta yapılmasıyla buranın başta turizm sektörü açısından olmak üzere yatırım değeri de şüphesiz artacak” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Fatih Baysal ise, yeni kurulan ilçede vatandaşa en iyi şekilde hizmet verilmeye başlandığını, birtakım eksiklerin tamamlanması ile beraber hizmet kalitesinin daha da artacağını belirterek, bu aşamada kendilerine destek olan Arsuz halkına teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here