Uyar; “1 Mayıs ‘Emek En Yüce Değerdir’ Diyenlerin Bayramıdır”

0
106

bir mayıs kutlama3CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar; “1 Mayıs ‘Emek En Yüce Değerdir’ Diyenlerin Bayramıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

1 Mayıs’ın “Emek en yüce değerdir” diyenlerin bayramı olduğunu vurgulayan Uyar; “1 Mayıs, bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Bu tarih emekçilerin alın teri ve kanları ile yazılmıştır. Emeğin evrensel değerlerine ulaşmak için mücadele, her zaman daha iyiyi aramanın yolu olacaktır” dedi.

Dünyada ekonomik krizlerin bedelinin işçilere ödetilmek istendiğini ifade eden Uyar; “Ülkemizde emekçilerin neredeyse yarısı kayıtsız çalışmaktadır. Sendikalaşma işten atılmanın sebebi olmakta ve iktidar bunları görmezden gelmektedir. Hükümetin de desteğiyle taşeronlaşmanın son hızla arttığı ülkemizde, güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın önü açılmak istenmektedir. Ülkemizde iş kazaları işçi cinayetleri halini almıştır. İş kazalarındaki ölümler, trafik kazalarındaki ölüm sayısı ile yarışır olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle siyasi görüş fark etmeksizin, vizyonunu ülke için daha iyi ne yapabilirim üzerine kuran, emeğe ve emekçiye saygı duyan herkesin 1 Mayıs Birlik ve Dayanışma gününü kutlar, İşçilerimizin, memurlarımızın ve tüm emekçilerimizin insanca yaşayabilecekleri, daha güzel bir geleceğe, umuda ve mutluluğa sahip olduğu, işçi-emekçi haklarına saygı temelinde aydınlık bir gelecek temenni ederim” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here