Üniversiteye Adım Adım Yaklaşıyorlar

0
81

atalar koleji15Atalar Koleji Anadolu Lisesi 11 ve 12. Sınıf öğrencileri, İskenderun 1 No’lu belediye gazinosunda düzenlenen “Üniversite Tercih Günleri” fuarını gezdi.

Atalar Koleji Rehberlik Öğretmeni Vicdan Karadere ve Coğrafya Öğretmeni Mehmet Cezayirlioğlu ile birlikte fuarın kurulduğu alana giden öğrenciler, Vakıf üniversitelerinin tanıtımı ve mesleki bilgilendirme amacıyla kurulan stantlardaki görevlilerden bilgiler aldı.

Fuarın üniversite ve meslek seçimi konusunda yararlı olduğunu belirten Atalar Koleji Rehberlik Öğretmeni Vicdan Karadere; “Meslek edinmenin dışında, kişinin kendini geliştirmesinin de önemli olduğu günümüz koşullarında öğrencilerimiz, üniversite temsilcileriyle birebir görüştüler ve bilgi alışverişinde bulundular.

atalar koleji16

Öğrencilerimiz bu fuar sayesinde üniversitelerdeki sosyal hayat ve iş olanakları hakkında etkin bilgiler edindiler. Öğrencilerin büyük bir kısmı edindikleri bilgilerin ardından müthiş bir motivasyon kazandı ve üniversiteye girebilmek için hevesle kolları sıvadı. Bu tür etkinlikler, öğrencilere ulaşılması zor hedeflere daha kolay ulaşabilmenin yollarını açacaktır ve onlara oldukça iyi sonuçlar sağlayacaktır. En önemlisi; öğrencilerimiz bu sayede, daha da doğru tercih yapacaktır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here