Uganda’ya İş Gezisi Düzenleyen İTSO Bakanlık Düzeyinde Ağırlandı

0
147

itso-uganda1İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Heyeti Uganda’da bakanlık düzeyinde iş görüşmelerinde bulundu.

İTSO Heyeti ve ABİGEM’den İrem Akıncı’nın koordine ettiği ve İdil Teoman ile birlikte yürüttüğü Antakya Ticaret ve  Sanayi Odası, üye ve yöneticilerinin de katıldığı karma sektör Uganda seyahatinin iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi açısından son derece verimli geçtiği ifade edildi.

İTSO Heyetinin Uganda’ya düzenlediği iş gezisi ve ikili görüşmeler Uganda Ulusal görsel medyasında da geniş yer buldu. Heyetin Uganda gezisinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan vekili Çağrı Belibağlı, İTSO Muhasip üye Özcan Aslan, İTSO yönetim kurulu üyesi Gassan Kuran, İTSO Meclis üyesi Fuat Keser, başta olmak üzere Antakya Ticaret Odasından da katılımlar oldu.

itso-uganda2

Uganda’nın başkenti Kampala’da bakanlık düzeyinde ağırlandıklarını belirten İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, gezinin iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri açısından son derece verimli geçtiğini belirterek; “Uganda özellikle yer altı ve yer üstü kaynakları ile potansiyeli yüksek bir ülke,  verimli tarım arazileri, kakao, kahve başta olmak üzere çeşitli ürünlerin ithalat ve ihracatının yapılabileceği potansiyeli yüksek her türlü yatırımcıya açık olan bir ülke” şeklinde konuştu.

Uganda ziyaretinde İTSO Başkanı Yılmaz ile Uganda heyeti birbirlerine karşılıklı plaket takdim ettiler.  Uganda gezisini koordine eden ABİGEM yetkilisi İrem Akıncı ise, 2015 yılı başında Uganda’ya yeni bir iş gezisi daha düzenleyeceklerini belirterek,  gitmek isteyen iş adamları veya yatırımcıların İTSO ABİGEM bürosuna başvurmaları halinde taleplerin değerlendirileceğini ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here