TÜMSİAD’ın Selam Konferansı Büyük İlgi Gördü

0
148

tümsiad projesi6TÜMSİAD Başkanı Ertürk; “Projeyle Amacımız Birlik ve Beraberliği Sağlamak”

Tüm Sanayici ve İş adamları Derneği (TÜMSİAD) Hatay Şubesi tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan ilahiyatçı TV programcısı Ömer Döngeloğlu’nın ‘selamlama’ konulu sunumu yoğun ilgi gördü.

Belediye Kapalı Spor Salonunda düzenlenen konferans Kuran-kerim okunması ile başladı. Selam Projesini hayata geçirilmesinde uzun süredir yoğun çaba sarf eden TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Av. Hasan Ertürk, yaptığı konuşmasında; “İskenderun’un tüm renkleri, herkes bugün burada. Zaten amacımız da Selam projesi ile birlik ve beraberliği sağlamak, sosyal huzur ve barışın teminine katkıda bulunmaktı. İnşallah bu projenin İskenderun’da bir kıvılcım olduğunu düşünüyoruz. Bu kıvılcım inşallah Hatay’dan bütün Türkiye’ye yayılır. Temennim bu. Salonları dolduran ve böylesi anlamlı gecede bizleri yalnız bırakmayan, tüm protokolümüze ve halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise; “O kadar güzel bir tablo var ki bu gece burada. Ömer Hocam insanlara terapi veriyor. Ramazan ayında inşallah Ömer hocamı Anıt alanına davet ettik. Tabi selam çok önemli. Bu gibi değerlerimize hasret kaldık. Ne kadar çok selam verirsek o kadar iyidir. Selam bütünleşmektir. Selam İskenderun lobisinin oluşması demektir” şeklinde konuştu.

tümsiad projesi7

Savaş; “Canı Gönülden Selam Verin”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise; “Teknoloji ve bilim geliştikçe insanlar birbirinden uzaklaşıyor. Ben daha önceki hayatımda hangisine selam verdiysem, selamın karşılığını aldım. Siz tebessümle kalpten canı gönülden selamı verin, almayacak hiçbir canlı yoktur. Ben bunu yaşıyorum. İşadamlarının toplantılarına katılıyorum, konuşulan konu sürekli kar zarardan bahsetti kimi bilişim dünyasının gelişmesinden bahsetti. Hiçbiri maneviyattan bahsetmedi. Hiçbirisi insanların birbirine yaklaşmasından bahsetmedi. Hiçbiri tebessümden ve selamdan bahsetmedi. İşte bu noktada TÜMSİAD’a böylesine önemli bir projeyi hayata geçirilme noktasında bizleri birbirimize yaklaştırdığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansa katılan Hatay Vali Yardımcısı Kadir Sertel Otçu ise; “Bugün buraya konuşmaktan ziyade dinlemeye geldik. Böyle bir projeyi düşünen, hayata geçiren, selamı tebessümü bize hatırlatan TÜMSİAD Hatay Şubesine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu proje, Hatay’da Türkiye’de hak ettiği yeri bulacaktır. Çünkü anlamlı bir proje, hepimizin ihtiyacı olan bir slogan” dedi.

tümsiad projesi8

Son olarak alkışlarla sahneye çıkan Ömer Döngeloğlu ise, Selam’ın fazileti hakkında kapsamlı bilgiler verdi. Döngeloğlu Hoca, yaptığı konuşmada vatandaşlara duygu ve hüzün dolu anlar yaşatırken, Selam projesini hazırlayan ve İnsanları bir araya getiren TÜMSİAD Hatay Şube ve projeye destek veren sivil toplum kuruluş temsilcilerine teşekkür etti.

Gecede TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Av. Hasan Ertürk ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil birlikte Ömer Döngeloğlu’na plaket takdim etti. Konferans sonrası ise adeta izdiham yaşandı. Vatandaşlar Ömer Döngeloğlu ile fotoğraf çekilebilmek için yoğun çaba sarf ettiler. TÜMSİAD Hatay Şube organizasyonu ile düzenlenen Selam Gecesine Hatay Vali yardımcısı Kadir Sertel Otçu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İskenderun müftüsü Mehmet Taştan, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, kanaat önderleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here