Tufan; “2. ve 3. Lig Takımlarına Daha Fazla Destek Verilmeli”

0
74

Payasspor Kulüp Başkanı Osman Tufan, 2 ve 3. Liglerde mücadele eden kulüplerin maddi ve tesis açıdan zor durumda olduğunu ve bu soruna bir an evvel çare bulunmasını istedi. Başkan Tufan, yeni sezon öncesinde zor durumda olan kulüplerle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Spor Bakanlığımız ve Türkiye Futbol Federasyonumuz 2 ve 3. lig kulüplerine daha fazla destek vermeli ve spor tesisi yatırımları için öncelik vermelidir” diye konuştu.

Sporun birleştirici gücüne hem Payas’ın hem de diğer 2. ve 3. Lig kulüplerinin ihtiyacı olduğuna da dikkat çeken Tufan; “Payasspor tüm bölge insanlarını bir araya getiriyor ve insanları birleştiriyor. Gelecek yıllarda Türk futbolunun gelişmesi açısından maddi destek ve tesisler yapılmalıdır. Anadolu’nun birçok yerindeki küçük il ve ilçelerinde kulüp yönetmek çok zor iştir. Ülkemizde büyük şirketlerin büyük bölümünün genel merkezleri İstanbul’da bulunmaktadır. Bu nedenle kulüplerimiz sponsor bulmakta zorlanmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, spor kulüplerimizin kalkınması yönünde yeni yasalar çıkartmalıdır. Spor Bakanlığımız ve Türkiye Futbol Federasyonumuz 2 ve 3. lig kulüplerine daha fazla destek vermeli ve spor tesisi yatırımları için öncelik vermelidir. Maddi olanaksızlıklar ve tesis yetersizlikleri nedeni ile birçok 3. Liglerdeki kulüpler müsabakalara yeterli hazırlıkları yapamamaktadır. Çoğunlukla da başka kulüplerin tesislerinde mücadele etmek durumunda kalmaktadır. Antrenman ve müsabakalara gitmek için ulaşım giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Ayrıca çok sayıdaki 2 ve 3. Lig kulüp yönetimleri de vergi ve sigorta primleri ödeme sıkıntıları nedeniyle bir başka sorunla baş etmek durumundadır. Bu durum kulüplere yönetici bulamama sıkıntısını da beraberinde getirmektedir” dedi.