Trab ve Tek Kurşun Atışlarına Hassa Ekibi Damgayı Vurdu

0
106

trab atışları1İskenderun Avcılar ve Atıcılar Kulübünün düzenlemiş oldukları trap ve tek kurşun atışlarında Hassa ekibi altı ödül birden kazanarak başarılarına bir yenisini daha eklediler.

Adana, Osmaniye, Ceyhan ve Hatay İlçe temsilcilerinin katıldığı 150 atıcının mücadele ettiği İskenderun Sakıt Köyü’nde yapılan trap ve tek kurşun atışlarında birincilik, üçüncülük, dördüncülük ve beşincilik ödüllerini, Hassalı atıcılar kazandı.

Üç kategoride yapılan atışların Tek Kurşun Müsabakasında; 1.Arif Polat, 2.Ömer Halis 3.Ayhan İlkbahar 4.Mustafa Ceren 5.Emrah Koç olurken, Trap atışlarında 3.Süleyman Sabahyıldızı, Profesyonel Müsabaka atışlarında ise 3. Arif Polat olurken, toplam altı ödülü Hassa ekibi kazanarak takım halinde birinci oldular.

Bütün müsabakalara tam kadro katılan Hassalı atıcılar, ilçelerine özgü yemek kültürlerini de beraberlerinde getiriyorlar. Kahvaltılarını çevre il ve ilçelerden gelen avcı arkadaşlarıyla beraber yapmaları; avcılığın bir paylaşma ve kaynaşma sporu olduğunu gösteriyorlar.

Dernek Başkanı ve aynı zamanda Hassa’da mahalle muhtarı olan Ö.Faruk Duyun; “Dernek olarak daha yeniyiz. Ancak dernekçiliği bir aile gibi kabul ediyoruz. Kararlarımıza mümkün mertebe üyelerimizi katıyoruz. Avcılığı; vurma, öldürme olarak görmüyoruz. Avcılığı; doğayı koruma, yaban hayatını geliştirme ve eğlence sporu olarak kabul ediyoruz. Bu çerçevede Türkiye Okuyor kampanyası nedeniyle eğitime kitap desteğinde bulunduk. Birçok kez avcı eğitim kursu düzenledik.

Üç yıldır doğaya, 500’er adet kınalı keklik bıraktık. Derneğin kuruluş yılında Merkez Av Komisyonuna temsilci göndermek için Hatay temsilcisi seçilerek bölgesel düzeyde ilimizi temsil ettik. İlçemizde trap müsabakaları düzenleyerek, il içi ve il dışı trap müsabakalarına en çok katılımcı olarak bizler katılarak, disiplin ve örgütsel dayanışma içerisinde birçok başarı elde ettik. Derneğimize siyaseti ve veraseti bulaştırmadık. Amacına uygun, doğru, tarafsız ve katılımcı bir yönetim anlayışı sergiliyoruz” dedi.

Başkan Duyun, Hassa avcı ve atıcılarına, en kısa zamanda bir atış poligonu kazandırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Etkinliği düzenleyen İskenderun Avcılar ve Atıcılar Kulübünün Başkanı Hüseyin Vural ise yaptığı konuşmada bu yıl 7.sini düzenlemiş oldukları trap ve tek kurşun müsabakalarının bayram havasında geçtiğini belirterek; “Coşku ve heyecanın hâkim olduğu bir yarış seyrettik. Güzel dostluklar kazandık ve birbirimizle paylaşma imkânı bulduk” dedi.

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı atış müsabakası, başarı gösteren atıcıların ödüllerinin dağıtımının ardından sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here