“Terör Saldırısı Nereden Geldi Diyenler Gelsin Sınırları Görsün”

0
37

chp-reyhanlı2CHP Heyeti Reyhanlı’da İncelemelerini Sürdürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile hukukçu milletvekillerinden oluşan komisyon Reyhanlı’da araştırmalarını sürdürüyor. Komisyon çalışmalarına yönelik bilgi veren CHP Hatay Milletvekili Avukat Refik Eryılmaz, üç gündür bölgede incelemelerde bulunduklarını ve hala çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

İncelemeler kapsamında Hatay Valiliği, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı, Reyhanlı Kaymakamlığı, Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı, Gazeteciler, Hukukçular ve mağdur aileleri ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Milletvekili Eryılmaz; “Bu incelemeler kapsamında patlama yerine ve Suriye-Türkiye sınırındaki sıfır noktasına gidildi. Sınırın nasıl yolgeçen hanına döndüğünü, insanların ve araçların nasıl hiçbir kontrole tabi tutulmadan giriş-çıkış yaptıklarına bir kez daha hep birlikte şahit olduk. Sınırın sıfır noktasında Sansarin köyümüzdeki Jandarma karakolunun nasıl boşaltıldığını ve harabeye çevrildiğini ayrıca Bükülmez köyünde Suriye’ye giriş-çıkışların nasıl Türk askerleri ile ÖSO militanları tarafından birlikte yan yana iç içe yönetildiğine de şahit olduk.

Sonuçlar Rapor Halinde Kamuoyuna Açıklanacak!

Terör saldırıları nerden geldi diyenler gelsin sınırların ne hale geldiğini bir görsün. Araştırma ve görüşmeler sonucunda çıkan sonuçları rapor halinde kamuoyuna en kısa sürede açıklayacağız. Reyhanlı’daki terör saldırısı ile ilgili gelişme ve soruşturmalar da komisyonumuz tarafından yakın takip ediliyor. Bu olayın gerçek faillerinin gizlenmeye çalışıldığı konusunda hem bizim hem de halkımızın derin şüphe ve endişeleri bulunmaktadır. Bu olaya suçlu yaratılmaya çalışıldığı ve AKP hükümetine yönelen tepkileri maniple etmek için olaylara kulp uydurulmaya çalışıldığı görülmektedir.

Cilvegözü patlamasındaki sis perdesi hala kalkmamış, dava henüz açılmamış ve gizlilik kararı kalkmamıştır. Bu olayların gerçek failleri bulununcaya kadar komisyonun çalışmaları devam edecektir. Bu ülkeyi babalarının çiftliği sanan ve keyfi hareket edenler çok iyi bilsin ki bu ülke, bu halk sahipsiz değildir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here