“Taş Oluşumunu Engellemek Sizin Elinizde”

0
136

Üroloji Uzmanı Dr. Uysal Böbrek Taşı ve İdrar Yolları Hastalıkları İle İlgili Seminer Verdi

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Doktor Okan Uysal, Nardüzü Belediyesi toplantı salonunda böbrek taşı hastalıkları ve idrar yolları hastalıkları ile ilgili seminer verdi.

Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu’nun da katıldığı seminerde böbrek taşı hastalıklarına dikkat çeken Doktor Okan Uysal, bol su tüketiminin önemine vurgu yaptı ve teşhis ile tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

Böbrek taşı oluşumunu engellemenin insanların elinde olduğunu belirten Uysal, bol su tüketimi, tüketilen katı ve sıvı gıdaların türlerine dikkat edilmesi gibi koruyucu uygulamaların böbrek taşı ve idrar yolları hastalıklarının oluşmasını önlemeye yönelik önemli adımlar olduğuna dikkat çekti.

Bilinen tedavi yöntemleri ile önerilen tedavi yöntemlerini anlatan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Doktor Okan Uysal, böbrek taşı hastalıklarının sıcak olan güney bölgelerinde daha sık ortaya çıktığını söyledi. Doktor Uysal, en son teknolojik cihazlarla lazer tedavisiyle böbrek taşı hastalıkların tedavi ettiklerini ifade etti.

Doktor Okan Uysal, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde dünya genelinde uygulanan her türlü teşhis, tedavi ve cerrahi yöntemlerin yıllardır uygulandığını da sözlerine ekledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here