Tarihi Uzun Çarşı’ya Estetik Görünümlü Üst Çatı

0
382

uzun çarşı1Antakya Belediyesi’nce Uzun Çarşı da yürütülen Cephe İyileştirme, Üst Örtü ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi tüm hızıyla sürüyor.  Belediye ekiplerince etap-etap hızla devam eden projenin ilk ayağına Uzun Çarşı Kurtuluş Caddesi girişi ile Yeni Cami Tayfur Sökmen Caddesi arasında kalan 90 metrelik kısımdan başlanmıştı. Uzun çarşı 1.etapta cephe iyileştirme ve sağlıklaştırma çalışmalarını tamamlayan Antakya Belediyesi ekipleri bu kısmın estetik görünümlü üst çatılarını da monte etti.

Çarşıyı yağışlara karşı koruyan, güneş ışığını yansıtarak çarşının aydınlık bir görünümde olmasını sağlayan ve oldukça estetik bir görünüme kavuşan Uzun çarşıda esnaf ve vatandaşlar yürütülen çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, belediye ekipleri bir yandan da tüm çarşıda uygulanan proje yapım çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Uzun Çarşı da yürütülen Cephe İyileştirme, Üst Örtü ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi yapım çalışmaları ile ilgili konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Uzun Çarşı’nın yapılan projeyle, tarihi kimliğiyle uyuşan ve geleceğe güzel adımlar atan bir mekana sahip olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti.

Kurtuluş Caddesi Uzun Çarşı girişinden başlayarak Tayfur Sökmen Caddesi girişine kadar olan 90 metrelik 1. etap kısmının, Cephe İyileştirme, Üst Örtü ve Sokak Sağlıklaştırma Projesiyle daha güzel bir yapıya sahip olduğunu belirten Savaş; “Tarihi geçmişe sahip çıkarak, gelecekle ilgili önemli adımlar atıyoruz. Çalışmalara tüm çarşıda süratle devam edeceğiz. Esnafımızın hoşgörüsü ve sabrıyla Uzun Çarşı’mız yerli ve yabancı turistlerimiz için cazibe merkezine dönüşecek,  diğer bölgelere örnek teşkil edecek ve esnafımızın da kazanç kapısı olacak” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here