“Tarafsız Sahalarda Oynanmalı!”

0
48

türk eğitim-sen5Türk Eğitim-Sen İskenderun Şube Başkanı Ahmet Akça da Okullar arası Müsabakalar Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu…

Türk Eğitim-Sen İskenderun Şube Başkanı Ahmet Akça, okullar arası müsabakaların tarafsız sahalarda oynatılmasının adaletli olacağını daha önce de söylediklerini ancak müsabakalardaki maçların saat ve yer uygulamasının bir türlü düzene konulmadığını söyledi.

Akça, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerini, zorunlu olmamasına rağmen, sürekli il merkezindeki okulları kayırıp, taraflı bir tutum sergileyerek diğer ilçelerdeki okullara hem manevi hem de ‘özellikle’ ekonomik zararlar vermekle suçladı.

Akça; “Buna bir örnek vermemiz gerekiyorsa; 28 Mart 2014’te İskenderun Anadolu Lisesi ile Antakya’dan çıkacak finalist takım arasında yapılacak olan Hatay Liseler Arası Futbol Şampiyonunu belirleyecek final maçı, neden tarafsız sahada değil de, yine Antakya’da ve sabah saat 10.30’da oynanır? Bu saat her ne kadar idealmiş gibi görünse de Erzin’den maça katılacak olan bir takım düşünüldüğünde durumun vahameti ortaya çıkmaktadır. Ve Erzin’den katılacak olan bu takımın seyirci götürmesine de imkân bulunmamaktadır. Ama ev sahibi ekip Antakya merkezden olduğundan zaten maça üstün olarak çıkmaktadırlar.

Mesela Pazartesi ve Salı günleri bütün sahalar boşken, bu maç neden daha uygun bir yere ve saate konulmaz? Hâlbuki Pazartesi veya Salı günü tamamen boş olan, aynı zamanda İskenderun ve Antakya’nın tam ortasında bulunan Kırıkhan’da, üstelik uygun bir saatte bu final maçı çok rahat bir şekilde oynanabilir ve sporcuların okul arkadaşları da bu maça daha rahat gelip onları destekleyerek, tribünleri bir şölen yerine çevirebilirlerdi.

Tarafsızlık ve Adalet bunu gerektirmez mi? Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu konuya derhal el atmalı ve bir çözüm ortaya koymalıdır. Aksi takdirde gençlerin adalet ve tarafsızlık beklentisini boşa çıkartmış olursunuz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here