Tapusuz Vatandaşlara Hibe Arazi İçin Son Gün 15 Aralık

0
106

kentsel dönüşüm5Başkan Dingil; “Biran Önce Müracaat Ederek Bu Haktan Faydalanın”

İskenderun Belediyesi tarafından yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında sona yaklaşıldı. Hazırlanan imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylanarak projelendirme çalışmalarına başlanacak.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentsel dönüşümün tapusuz vatandaşlarımız için dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, bu fırsatın kaçmaması gerektiğini söyledi. Başkan Seyfi Dingil; “Kısa vadede Pınarbaşı ve Numune mahallelerinde bulunan alanda 8 blok için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile protokol yapılarak inşaata başlanacak. Bu aşamada halkımızdan belediye olarak talebimiz görünüşte halkın çıkarını koruyormuş gibi hareket eden ancak gerçekte halka hiçbir faydası dokunmayacak kişi ve kurumlara itibar edilmemesidir.

seyfi dingil5

İskenderun Belediyesince kentsel dönüşüm yapılan mahallelerde oturan ancak elinde tapusu olmayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm imkânlar seferber edilmiştir. Tapusu olmayan vatandaşlara 55 ile 60 metrekare tapulu arsa hibe edilmiştir. Halkımızın bu hibenin kıymetini bilmesini bekliyoruz. Biran önce müracaat ederek bu haktan faydalanmalarını istiyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İskenderun Belediyesince yapılacak olan tapusu olmayan vatandaşlara hibe arazi uygulaması 15 Aralık 2015 tarihinde sona ereceği, bu tarihten sonra anlaşmak için gelen tapusuz ev sahiplerine belediye hibesi yapılmayacağı da ayrıca belirtildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here