Takım Bu Hale mi Gelecekti?

1
90

İskenderunspor 1967’de yaşanan maddi sorun bir türlü çözülmüyor. Takımın deplasmana gidememesi nedeni ile futbolular kendi cep telefonlarını satma kararı aldı ve deplasman masrafları bu şekilde giderilmeye çalışıldı. Tesislerde bir haftadır antrenmanlara çıkmayan İskenderunspor 1967’de futbolcuların alacaklarını bir türlü ödenemezken, yönetim kurulundaki bazı isimlerin olaylara duyarsız kalması da tepkilere neden oluyor.

Başta Başkan Sedat Uysal, Müfit Tennioğlu, Levent Yılmaz ve Ömer Baysal gibi isimler takımın bozulmaması için mücadelesini sürdürürken, deplasmana bile gidememe sıkıntısı ile karşılaşan futbolcular yine özveri gösterdiler. Hafta sonu oynanan Aydınspor 1923 maçı öncesinde tüm futbolcular tesislerde bir araya geldi, telefonlarını toplayarak satılmasına karar verdi. Yaklaşık 14 bin liraya değerinde olan telefonların geliri ile deplasmana gidildi.

Yaşanan olayın çok üzücü ve kahredici bir durum olduğunu dile getiren futbolcu Mehmet Türk; “Bugüne kadar çok ciddi sıkıntı çektik ancak bizlerle kimse ilgilenmedi. Deplasmana gibebilmek için bunu yapıyoruz artık neyimiz varsa satacağız yeter artık” açıklamasında bulundu.

Nuri Ersoy ise; “Bizler sahada mücadelemizi veriyoruz ama bizim emeğimizi hakkımızı kimse vermiyor bu konuda kendi işimizi kendimiz görmek istedik takım olarak fedakârlık yapıyoruz, bizlerin yaptığı bu fedakârlığı tanımadığımız bazı yöneticilerde yapsın” dedi.

Takım kaptanı İsmail Şapkalı ise; “Benim söyleyecek bir şeyim kalmadı ben İskenderunlu değilim ama bu takımın uzun yıllar formasını giydim takımın bu duruma düşmesinden dolayı çok üzgünüz yönetim kurulu üyelerinin tamamı da bu takıma sahip çıkmalı birkaç kişinin üzerine atmışlar öyle devam ediyor” diye konuştu.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here