Suriyelilerin Bıçaklı Kavgası

0
80

bıçaklı kavga1İskenderun’da Suriye uyruklu 23 yaşındaki Muhammet Abdulkadir, 26 yaşındaki Vefa Enaccar’ı sırtından bıçaklayarak ağır yaraladı.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak geldikleri İskenderun’da yaşayan Suriyeli Muhammet Abdulkadir ile Vefa Enaccar, önceki gün akşam saatlerinde Şehit Pamir Caddesinde henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Tartışma kısa sürede büyüyüp kavgaya dönüştü ve Muhammet Abdulkadir, Vefa Enaccar’ı sırtından bıçakladı.

Olayı gören vatandaşlar Abdulkadir’i yakalayıp etkisiz hale getirdikten sonra polis ve sağlık ekiplerini aradı. Kanlar içinde yere yığılan Enaccar’a ilk müdahaleyi de vatandaşlar yaptı. Ambulansla İskenderun Devlet Hastanesi’ne götürülen Vefa Enaccar, hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ise Muhammet Abdulkadir ile birlikte kavgaya karıştığı iddia edilen Suriyeli 20 yaşındaki Yusuf Hassuni ve M.İ.’yi gözaltına alındı. Şüphelilerden Muhammet Abdulkadir sevk edildiği adliyede tutuklanırken, diğer ikisi serbest bırakıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here