Sendikaların Savaşına Siyaset Karıştı!

0
69

türk metal-sen37Ak Partili İşçilerden Sendika Değişimi

Bazı İsdemir çalışanları düzenledikleri basın toplantısı ile Türk Metal Sendikasına geçtiklerini açıklayarak, geçiş gerekçelerini kamuoyuyla paylaştılar. İsdemir’de çalışan ve Ak Partili olduklarını söyleyen Osman Ayan, Yaşar İnal, Ali Kılınç, ortak düzenledikleri basın toplantısında Çelik İş Sendikasına yüklendiler.

İsdemir’de, Çelik İş Sendikasında ve bölgedeki son gelişmelerle ilgili olarak bu açıklamayı yapma gereği duyduklarını ifade eden Ayan, İnal ve Kılınç; “Her biri Türkiye ve AK Parti sevdalısı olan bizler; Türkiye’ye AK Parti’ye, İsdemir’e ve İsdemir işçisine ihanet içinde olanları deşifre etmeyi kendimize borç bildik. Koltuğunu, makamını, mevkiini yakasındaki Ak Parti rozetine borçlu olan, başı sıkıştıkça bu rozetin arkasına saklanan ancak fırsatını bulduğunda Ak Parti’ye ihanet edenlerin maskesini düşürmeyi bir görev bildik” dediler.

Hesap Günü Elbet Gelecektir!

Çelik İş Sendikasında yaşananları değerlendiren İsdemirli üç işçi; “İsdemir’de son dönemde artık kamuoyunun gözleri önünde cereyan eden son gelişmeler, aslında Çelik İş içinde uzun süredir devam eden ‘ahlak ve onur mücadelesinin’ son bölümüdür. Çelik İş’te Mustafa Atlı ve Mustafa Toruntay’ın seçim oyunlarıyla yönetiminden uzaklaştırılması ile başlayan namuslu insanların tasfiye oyunu, Osman Ayan, Yaşar İnal ve Ali Kılınç ile devam etmiştir.

Her biri İsdemir’deki Ak Parti grubunun en etkili isimleri olan bu kişiler, ne ilktir ne de son olacaktır. Çünkü Çelik İş yönetimine son dönemde hakim olan talancı ve yalancı zihniyetin dürüst ve onurlu kimselere tahammülü yoktur. Bu şebekenin Gezi eylemlerine verdiği destek, Ak Partili adayların seçilmemesi için yürüttükleri kampanyalar, astırdıkları “Ak Partiye Oy Vermeyeceğiz” pankartları ortadadır. Bu ihanetlerin belgeleri, bir rapor halinde Ak Parti’nin ilgili organlarına gönderilmiştir. İhanet kolay, cezası ağırdır. Hesap günü elbet gelecektir” diye konuştular.

Artık ekmek ve emek mücadelelerini Türk Metal’de sürdürmeye başladıklarını da ifade eden Ayan, İnal ve Kılınç, açıklamalarını şöyle sürdürdüler;

“Burada kurduğumuz Ak Parti grubu ile hür biçimde faaliyetlerimizi, etkinliğimizi yürütüyoruz. Biz Türkiye ve Ak Parti sevdamızı, Türk Metal içinde en yüksek sesle dile getiriyor, en açık biçimde ifade ediyoruz.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here