Şehitler İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

0
109

İskenderun Kaptan Mehmet Paşa Camiinde 15 Temmuz demokrasi şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlid-i Şerife TBMM İdare Amiri ve Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, belediye meclis üyeleri, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan ve din görevlileri tarafından Mevlid-i Şerif’ okundu ve dualar edildi. Düzenlenen program hakkında açıklama yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla, şükranla andıklarını belirtti.

Başkan Dingil; “Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Herkes şunu bilmeli, bu millet inancıyla ve imanıyla kararlığıyla, içte ve dışta tüm hainlere karşı aşılmaz bir kale ve sıradağlar gibi duran bir settir. 15 Temmuz’da da bu görüldü. Bugün biz milletçe hep birlikte bu inanç ve imanla geleceğe doğru kararlı yürümeye devam edeceğiz. 15 Temmuz’u hiç unutmayacağız. Her 15 Temmuz’u anarken onlara milletçe bir kez daha dualarımızı şükranlarımızı, Fatihalarımızı sunacağız. Milletçe şehitlerimize minnet ve şükran duyuyoruz” dedi.

Şehitlerimiz adına okunan Mevlid-i Şerif’in ardından İskenderun Belediyesi tarafından katılımcılara dondurma ikramı da yapıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here