Savaş; “Meclisimiz Var Oldukça, Geleceğe Umutla Bakmaya Devam Edeceğiz”

0
9

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milli mücadele yıllarının ortasında türlü imkânsızlıklar içinde açılan milli egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin bugün 101 yaşında olduğuna işaret eden Savaş, mesajında ayrıca şunları söyledi;

“Tam 101 yıldır yüce Türk milletinin hâkimiyetinin en büyük nişanesi olan Büyük Millet Meclisimiz, ulusal irademizin kalbi olmaya devam edecektir. Meclisimiz var oldukça geleceğe umutla bakmaya devam edecek, yarınlara emin adımlarla güvenle yürüyeceğiz.

Böyle kıymetli bir günü dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesillere duyduğu güveni samimiyetle dile getirmiş ve tüm dünyaya bir kez daha örnek olmuştur. Biz de Atamızın izinden giderek, çocuklarımıza güven ve saygı duyarak onlara daha yaşanabilir bir ülke bırakmak için çalışıyoruz.

Son iki yıldır Covid-19 salgını sebebiyle bayramımızı sokaklarda, meydanlarda, alanlarda kutlayamasak da bayramımızın değeri, coşkusu ve neşesi her zamankinden daha güçlüdür. Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe doğru hiç durmadan yürüyen Türk çocukları ve gençleri bugün bu salgına çare olmak için canhıraş çalışmaktadır. Atamızın ilkelerini kendine rehber edinen, bilim ışığında yürüyen bilim insanlarına gösterdiği çabalar için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Milli mücadelemizi milli egemenlikle taçlandıran Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu mücadelede destanlar yazan kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bayramımız Kutlu Olsun!” (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here