Savaş; “Hatay Seçimleri Konusunda Algı Operasyonu Yapılıyor”

1
47

lütfü savaş4Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ak Parti’nin Hatay’daki seçim sonuçlarını Yüksek Seçim Kurulu’na götürmesinin üzerinden yaklaşık 20 gün geçmesine rağmen Milliyet Gazetesinin bir skandala imza attığını kaydetti.

Başkan Savaş gazetenin, YSK’nın Hatay’daki iddialar için, on gün önce verdiği inceleme kararını yeni bir karar gibi okuyucularına servis ettiğini, birçok gazete ve haber kanalının da Milliyet Gazetesinin bayat haberini kaynak göstererek  kamuoyunda algı operasyonu yapmaya kalkıştığını söyledi.

Seçimin ardından yapılan itirazlar sonucu oy farkının 4 bin 890 olduğunun daha önce de duyurulduğunu kaydeden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Fakat haberi yapan medya kuruluşları oy farkını 3 bin 300 civarında yazarak, aslında konu hakkında ne kadar bilgisiz olduklarını ve bir kaynaktan ısmarlama haber yaptıklarını gösterdiler. Medya kuruluşlarında yapılan haberler kısmen gerçeği yansıtmamakla birlikte seçim kurulları üzerinde baskı yaratmayı hedeflemektedir” dedi.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here