Şahutoğlu’ndan Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne Ziyaret

0
423

CHP’li Şahutoğlu Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ni Ziyaret Etti

“Birlikteliğimizi İdame Ettirmede Kararlıyız”

İskenderun Belediye Başkanı aday adayı ve CHP Kurultay Delegesi Dr. Yılmaz Şahutoğlu, çalışma arkadaşlarıyla birlikte, Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Dr. Yılmaz Şahutoğlu ile beraberindeki çalışma arkadaşlarını ağırlamaktan mutlu olduğunu dile getiren Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Musa Salık, ziyaretlerinden ötürü konuklarına teşekkür etti.

Denizciler Mahalle Muhtarı Ali Rıza Kekeç’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan İskenderun Belediye Başkanı aday adayı CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu, derneğin açılışında yurtdışında olduğu için bulunamadığını belirterek; “Kısmet bugüneymiş. Aslında gönlümüzden geçen de birebir daha rahat sohbet edebileceğimiz bir ortam yaratmaktı, doktor arkadaşlarımız ve muhtarımla birlikte.

Böyle bir ortamla burayı ziyaret ettik biz. Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Musa Salık’a ve yönetimine hem hayırlı olsun, hem de çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Bulundukları coğrafyada, insanları birbirine kenetlenmesi, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gereken, bir süreçten geçildiğini hatırlatan Şahutoğlu; “Çünkü Hatay bir kültür, medeniyet, kadim bir tarih şehir. Bu kültürel dokuya uygun yapıda, karakterde ve davranışta bulunmak aklıselim her Hataylı vatandaşın vicdani sorumluluğu olması lazım.

Biz bu sorumluluk bilinciyle Hatay’da yaşayan bir buçuk milyon insanımızın tamamını kucaklayacak, onların can, mal güvenliğine yönelik her türlü tedbirlerin alındığı koşullarda, ortamlarda katkı sunmak amacıyla her daim birlikte hareket edeceğiz. Destek olacağız, birlik olacağız. Bu birlikteliğimizi de ne pahasına olursa olsun idame ettirmede kararlı olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” diye konuştu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here