Şahin;  “Elinizi Vicdanınıza Koyup Oy Verin”

0
91

CHP Hatay Milletvekili Adayı Avukat Suzan Şahin;  “Elinizi Vicdanınıza Koyup Oy Verin”

Seçim çalışmalarına gece gündüz ara vermeden devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili adayı Avukat Suzan Şahin, memleketi Payas’ta çalışmalarını sürdürdü.

Payas’ta esnaf ziyaretleri ve ev ziyaretlerinin yanı sıra Kastamonulular Derneği, Küçük Sanayi Sitesi ve Mega Demir tesislerini ziyaret eden Şahin daha sonra muhtarlarla bir araya geldi.

Payas’ta yaptığı ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını da dinleyen Şahin, ziyaretleri sırasında yaptığı değerlendirmelerde; “Burası bir narenciye memleketi, bir narenciye tesisimiz yok. Mezbahanemiz yok. Doğru düzgün parklarımız, doğru düzgün sokaklarımız, gençlerimizin gideceği bir kültür merkezimiz hiç bir şey yok burada. Ama ben söz veriyorum. İster iktidar olalım, ister olmayalım ben bu söylediklerimi bu memlekete getireceğim. Çünkü çoluğum yok, çocuğum yok, paraya pula ihtiyacım yok, beni bilir, tanırsınız; haramda da gözüm yok. Başkaları gibi aşını haramdan, gücünü makamdan alanlardan da değilim. Ben öyle makam gücüyle hareket eden ailenin de çocuğu olmadım hiç. Babamın da vasiyeti var: memleketime hizmet etmek istiyorum. Ölümlü dünyada benim bu insanlara bir faydam olsun istiyorum. Lakin eğer millet bu hemşerilerim beni bu sandıktan az oyla gönderirse mezarda aynı yerde yatacağız hepinizle. Hepinize öbür dünyada kök söktüreceğim” diye konuştu.

Herkesin üzerine düşeni yapacağından emin olduğunu kaydeden Şahin; “Yalnız bu işin duygusal kısmı, ben burada bu sıfatla bulunmaktan çok keyif alıyorum. Onur duyuyorum. Buradaki her memleketlimin de benimle gurur duyduğundan eminim. Herkesin üzerine düşen görevi yapacağından da eminim. Ama ikinci sırada nasıl olsa gider diye lütfen düşünmeyin, sandıktaki oylar bu memleketin bana gösterdiği itibar olacak. Bu memleket benim için önemli. Şurdan bu kadar almışım buradan bu kadar almışım önemli değil ama Payas’tan alacağım oy benim için çok önemli. Payas, beni sahiplenmeli, ben Payas’ı. Bunun dışında da memleketin bir sürü sorunları var. Hepinizin malum olduğu gibi. Bu ülke de herkes mutsuz. Esnaf mutsuz, çiftçi mutsuz, öğrenci mutsuz, işçi mutsuz, öğretmen mutsuz, Kadın mutsuz, emekli mutsuz.

Hepiniz muhtarsınız. Ben biliyorum ki her partinin seçim bildirgelerini okudunuz. CHP’nin bildirgesinde bugün Türkiye’nin tüm sorunlarına ait çözüm önerileri var. Ben bunları anlatıyorum, aday arkadaşlarım anlatıyor, Muharrem İnce anlatıyor. Elinizi vicdanınıza koyup oy verin. 16 yıldır ülkenin ve bölgenin hiç bir sorununu çözmeyenlere oy vermeyin artık yeter deyin” şeklinde açıklamalarda bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here