Saadet Adayları İftar Sofrasında Basın Mensuplarıyla Buluştu

0
89

Çalışkan; “Biz Kazanırsak Türkiye Kazanır”

Saadet Partisi Milletvekili Adayları İskenderun basını ile iftar yemeğinde buluştu. İftar sonrası açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Hatay 1. Sıra milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, Ak Parti ile neden ittifak yapmadıklarını açıkladı. Çalışkan; “Ak Partiyle ittifak yapmamamızın nedeni dürüst olmamalarıdır. BBP ile ittifak yapan Ak Parti, sadece partinin genel başkanını seçilecek yerde sıralamada gösterdi. Koskoca BBP tek bir milletvekili ile kandırıldı. Sadet Partisi diğer seçimlere göre daha avantajlı bir şekilde 24 Haziran’da seçime gidiyor. 20 yıldan bu yana ilk defa TBMM’nin kapılarına dayandık. Biz kazanırsak ülke kazanır, biz kazanırsak huzur ve kardeşlik kazanır. Biz kazanırsak Türkiye kazanır. Ak Parti ittifak Yasasını çıkartırken halk ittifakının olabileceği mantığını yürütemedi. Aldığı ittifak kararı ile kendi kalesine gol atarak ofsayta düştü. Ülke sosyal, ekonomik, ahlaki açıdan dejenerasyon yaşıyor. Geldiğimiz aşamada ülkede siyaset kendi mecrasında konuşulmaya başlandı” dedi.

Herkesin hain damgası yediği bir süreçte, parti olarak her zaman ülke menfaatlerini gözettiklerini kaydeden Milletvekili adayı Çalışkan, Saadet Partisi’nin, Türk siyasi tarihinde girdikleri koalisyonlarda hep ülke için kalıcı eserler bıraktığını ve büyük hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Çalışkan, MHP ve BBP gibi partilerle seçim ittifakı kurduklarını anımsatarak; “Benzer süreci 24 Haziran seçimleri öncesinde de yaşadık. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamollaoğlu, ittifak için Ak Parti ile müzakerelerde bulundu. Müzakerelerin neden sonuç vermediği ise bize ‘Kepengi kapatıp bize katılın’ denmesiydi. Bu teklifi kabul etmemiz mümkün değildi. O yüzden sonuç vermedi. BBP, sadece genel başkanları seçilecek bir yerden kondu. Yani BBP sadece bir milletvekiliyle mecliste temsil edilecek. Biz böyle yapmadık” dedi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here