Recep Ekinci; “İşçi Sadakat, İşveren Vefa Göstermeli”

1
459

İskenderun’da kurulan ikinci demir çelik fabrikası olan Ekinciler Holding Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci, kısa bir süre önce genel kurulunu gerçekleştirerek, yeni yönetimini seçen Çelik İş Sendikası İskenderun Şube yönetimine dün nezaket ziyaretinde bulundu.

Çelik İş Sendikası binasına giderek Başkan Metin Önde ve Yönetim Kurulu üyelerini hayırlayan Ekinciler Holding Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci; “Çelik İş Sendikasını Cengiz Gül ile tanıdım. Sendikayı bana sevdiren odur. Hiç unutmam genel grev nedeni ile bizim işçileri de greve götürürken, istemeye-istemeye götürdüğünü gördüm. Greve gidiyoruz ama keşke fabrika çalışsa görüntüsü uyandırdı bende. Biz buraya fabrikayı batırmak için gelmedik. Tek örgütlü yerimiz Ekinciler olsa greve gitmezdik. Rızk kapınız burası sendika değil demişti. Çünkü bizim fabrikada işçilerin hakkı sonuna kadar veriliyordu” dedi.

Çelik İş Sendikasının fabrikalarında örgütlenmesine duyduğu memnuniyeti de ifade eden Ekinci; “Sendika aleyhimize değil! Çalışanların tek bir yönden yönetilmesidir. Çalışanlar sorunlarını tek-tek yanıma gelip anlatacaklarına tek önder ile gelip sıkıntı ve taleplerini anlatıyorlar. Bu bizim için daha iyi oldu. Sendika fabrikamıza güzel şeyler ekti. Sendika ile ilgili hiçbir şikâyetimiz yok” dedi ve ekledi; “İşçinin sadakat, işverenin de vefa göstermesi gerekir!”

İşyerlerinin, evlerinin mutfağı olduğunu dile getiren Çelik İş Sendikası Başkanı Metin Önde; “Recep Ekinci gibi İskenderun’da birkaç işverenin çoğalması en büyük temennimizdir. Sizin olduğunuz yerde huzur ve güven içerisinde çalışma var demektir. Bu duruş ve yapınızdan dolayı size bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

1 YORUM

  1. Sendika işveren omuz omuza ekinciler’de çalışan işçilere hakları veriliyormuş-muş. Siz işçilerle geçin dalganızı, bir gün gelecek bu işçi size gösterecektir hakkı. İşveren zoruyla ekinceler’de üye yaptınız işçiye imza at dediniz, işçi de çaresiz attı neye, ne için imza attığını da bilmeyen vardı. Gel gör ki ekinciler işçisi kan ağlıyor. Anasını ağlattınız işçinin. şekilde görüldüğü gibi işveren sendika omuz omuza, nedense işçiyle omuz omuza göremiyoruz. Neden çünkü işveren sendikası! İşveren varken, işçi dursun kenarda.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here