“Partimiz Kuruldu, ‘Bazılarını’ Korku Sardı”

0
134

Meral Akşener Hafta Sonu Hatay’daydı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hatay İl Başkanlığı ve İskenderun İlçe Başkanlığı binalarının açılışı için hafta sonu ilimize geldi. Hatay Havaalanında büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Akşener, karşılamanın ardından vatandaşlara hitap etmek üzere il başkanlığı binası önündeki alana geldi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği parti binası açılışı, tam bir miting havasında geçerken Akşener, konuşmasında hükümete yüklendi. Hükümetin tarım politikalarını sert bir dille eleştiren Meral Akşener, şeker fabrikalarının özelleştirme kararına da tepki gösterdi. Akşener; “Biz şekere karıştırılan maddelerden şikâyet ederken, yurt dışından gelen ürünlerde çocuklarımızı zehirleyen maddelerden söz ederken bunlar milli mirasımız olan şeker fabrikalarını da elimizden almaya kalktı. Amerika’dan Cargil istedi, bizimkiler harekete geçti. Merkel tak istedi bizimkiler vermişti ya. Şimdi de Amerika istedi bizimkiler şeker fabrikalarını tak satışa çıkardı. Bunların yaptığı sadece iş bilmezlik değil. Hani kendilerini milli ittifaktan sayıyorlar da bize gayri milli diyorlar ya. Şeker fabrikalarının satılması hainliktir hainlik.

Referandum sürecinde bir bakanın dönemin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a İmralı’daki bebek katili Abdullah Öcalan’ın kendi el yazısı imzası ile getirdiği referandumda ‘Evet’ deyin mesajını kim getirmiştir? Bunun arkasındayız. Bunun peşini bırakmayacağız.

Bizler şahsi çıkarlarımızı her zaman geri planda tuttuk. Şahsi çıkar demişken Sayın Erdoğan’a sesleniyorum. Tillerson’la gerçekleşen üç buçuk saatlik görüşmede neler konuşuldu? Reza Zarrab lafı açıldı mı? Onun serbest bırakılması için Şeker Fabrikalarını mı satışa çıkardınız? Suriye meselesi görüşüldü mü? Kıbrıs görüşüldü mü? Bizler bunun takipçisi olacağız ve hepsinin gereğini yapacağız siz de buradan dinleyin” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ak Parti ile MHP arasındaki ittifakı da değerlendiren Akşener; “25 Ekim’de partimiz kuruldu, korku bir duman gibi dağları sardı, bir baktık Saray koalisyonu ortaya çıkmış, birisi sandalyesini kurtarmak için öbürü tek adamlıkta işlediği her türlü cürümü kurtarmak için anlaşmışlar. Kararlar alındı, ‘İyi Parti’ye televizyonları kapatın, gazeteleri kapatın, bütün görünme alanlarını kapatın, zorluk çıkarın, kimseler görmesin’ denildi. Onun için önce size sonra Allah’a sırtımızı dayadık ve gezmeye başladık. Bugün itibariyle 43 ile gitmişiz, 37 ilimizin il teşkilatlarını açmışız. Kurmaz dediler kurduk, yapamaz dediler yaptık, şimdi de diyorlar ki başaramaz… Buradan iddia ediyorum başaracağız.

Ağabeyler anlaşmıştı, dediler ki her şey yolunda, ağabeyler kendi seçtikleri rakipleriyle kum havuzunda oynamaya alıştılar ama İyi Parti ortaya çıktı, seçilmiş rekabetin bütün kurlarını bozdu. Değerli İyi Partililer bugünden itibaren kapı-kapı, zil-zil çevrenizdekilerle konuşacaksınız ve İyi Partiyi anlatacaksınız. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Roketli Saldırıda Ölenlerin Ailelerine Taziye Ziyareti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il binasının açılışının ardından, Reyhanlı ilçesinde teröristlerin sınır ötesinden düzenlediği roketli saldırılarda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem ve parti yöneticilerinin eşlik ettiği Meral Akşener, ilk olarak Ahmet Şanverdi’nin ailesini ziyaret etti. Şanverdi’nin eşi ve yakınlarına başsağlığı dileyen Akşener, acılı aile fertleri ile sohbet etti. Akşener ve beraberindekiler daha sonra uyuduğu odaya roket düşmesi sonucu yaşamını yitiren Fatma Avlar’ın (17) yakınlarını ziyaret etti. Çiçekle karşılandığı evde Avlar Ailesi fertleri ile sohbet eden Akşener ve ekibi daha sonra roketli saldırıda hayatını kaybeden Rıfat Sinirli’nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Akşener, İskenderun İlçe Binasını Açtı

İyi Parti Lideri Akşener, Hatay programı kapsamında son olarak ilçemize gelerek İskenderun İlçe Binasının açılışını gerçekleştirdi. Burada partililerle de bir araya gelen Akşener, ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here