Özyiğit; “Bayramda, Gönüllerimizi Bir Sevinç Yumağı Hâline Getirmeliyiz”

0
56

kurban kutlama1İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Bayramların, sevinçlerin paylaşıldığı, toplumda sosyal dayanışma ve barış ruhunun egemen olduğu özel günler olduğunu ifade eden Kaymakam Özyiğit, bu müstesna günlerin, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutularak kardeşçe kucaklaşmak için bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Bulunduğumuz coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhunun bizim en büyük enerji kaynağımız olduğunu vurgulayan Kaymakam Özyiğit; “Bu ruh, kardeşlik ve hoşgörü duygularının yoğunluk kazandığı bu anlamlı günlerde önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı hâline getirmeli, sonra annelerimizin ve babalarımızın gönüllerini almalıyız. Evlerimizin neşe kaynağı olan çocuklarımızı sevindirmeli, şefkat ve merhamete muhtaç öksüz ve yetimleri, yoksul ve kimsesizleri, evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı, vatanımızın bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak uğruna canlarını ve kanlarını seve-seve feda eden aziz şehitlerimizin yakınlarını ve kahraman gazilerimizi ziyaret ederek, bayramın coşkusunu onlarla paylaşmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en samimi şekilde hissetmemize vesile olan bu anlamlı günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve esenlik getirmesini temenni eder, tüm halkımızın Kurban Bayramını içten dileklerimle kutlarım” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here