Özel: “Sorunları Tüm Milletvekillerimiz Ortak Çalışarak Çözeceğiz”

0
94

Ak Parti Milletvekili Adayı Abdulkadir Özel: “Sorunları Tüm Milletvekillerimiz Ortak Çalışarak Çözeceğiz”

Ak Parti Hatay Milletvekili 3. Adayı Abdulkadir Özel, seçim çalışmaları kapsamında İskenderun Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ziyarette Özel’e, Ak Parti Milletvekili Adayı Ecrin Nazlı İnan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ak Parti İlçe Başkanı Bestami Bilgili ve yönetimi de eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ticaret Odası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, borsaya bağlı firmaların yaşadıkları sıkıntıları aktardı.

Hükümetin üreticiye ödenen tarım ürünlerindeki destekler ile ilgili bürokratik işlemlerin bazı sıkıntıları da beraberinde getirdiğine dikkat çeken Vayısoğlu; “Bizde tescil yaptıran firmalarımız iadeleri alamıyor. Gerekli incelemeler kısa sürede bitmiyor. Zaman zaman aksaklıklar yaşanıyor. Bu aksaklıklar da ödeme dönüşlerinde sıkıntı oluyor” dedi.

Tüm vekiller olarak ova-körfez ayrımı yapmadan çalışacaklarını vurgulayan Özel, Hatay’ın tüm ilçelerinin sorunlarına ortak çözümler üreteceklerini kaydetti.

24 Haziran seçimlerinde partisinin güçlü bir şekilde iktidara geleceğini belirten Özel; “25 Haziran’da Beştepe’den kabine ilan edilecek. Başbakanlık kararnameleri ile yapılacak çalışmaların önündeki engeller bir imza ile kaldırılacaktır. Yapılacak çalışmalar daha hızlı ve pratik olacaktır. Çok daha güçlü bir parlamenter ile çok daha güçlü bir temsil ile tüm bunların çözümü mümkündür. Bizim için 24 Haziran’ın çok daha ciddi kıymeti harbiyesi vardır. Biz de bu vesileyle hem Hatay’ımıza hem İskenderun’umuza daha güçlü bir şekilde, sizlerle birlikte, sivil toplum kuruluşlarıyla, iş adamlarıyla, esnaf ve yerel yönetimlerimiz ile çok daha güçlü bir şekilde istişare yaparak, Hatay’ı en iyi şekilde Ankara’da temsil edeceğiz.

Dağın öte yanı bu yanı diye bir ayrım olmayacak. Körfezin, ovanın vekili diye bir kavram olmayacak. Seçilen Milletvekillerimiz Hatay’ın her karesinden mükellef olacaktır. Sözgelimi ilçelerle ilgili bir problem var ise ortak bir şekilde değerlendirilecek ve yatırımlar tüm ilçelerimizde ortak olarak değerlendirilecektir. Sorunları tüm milletvekillerimiz ortak çalışarak çözeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here