Ortodoks Kilisesi Vakfından İftar Yerine Bağış

0
120

İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı her yıl düzenledikleri iftar yemeği yerine bu yıl bağış yaparak, mübarek Ramazan ayının manevi ikliminde buluşmayı tercih etti.

İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ü makamında ziyaret ederek, bağış yapma taleplerini dile getirdiler.

Gerçekleştirilen ziyaret esnasında, tüm İslam âleminin Ramazan ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Can Teymur, mübarek Ramazan ayında geleneksel olarak tertip ettikleri iftar sofrası organizasyonunda bu yıl değişikliğe gittiklerini ve iftar sofrası yerine bağış yapmak suretiyle bu mübarek ayın manevi ikliminde buluşmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Ortodoks Kilisesi Vakfı olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na 10 Bin TL çek tanzim etmek suretiyle bağışta bulunacaklarını ifade eden Can Teymur, hazırladıkları bağış çekini TSK Güçlendirme Vakfı İskenderun Şubesi Onursal Başkanı Kaymakam Recep Soytürk’e tevdi etti.

Nazik ziyaretleri ve hassas düşüncelerinden dolayı Ortodoks Kilisesi Vakfı Can Teymur ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Kaymakam Soytürk, mübarek Ramazan-ı Şerifin manevi ikliminde TSK Güçlendirme Vakfına bağış yapmak suretiyle gönül köprüsü kuran Can Teymur’u ayrıca tebrik ederek, bu vesileyle de Ortodoks Kilisesi cemaatine de selam ve muhabbetlerini iletti. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here