Öğrenciler Litvanya Gezisi Öncesi Başkan Dingil’i Ziyaret Ettiler

0
96

bld-paşa karaca1Comenius Projesi kapsamında Litvanya’ya gidecek olan Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu öğrencileri Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti

İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu ve Litvanya Raseiniu r.Girkalnio Ortaokulu’nun beraber hazırladığı “Türk ve Litvanyalı Öğrenciler Kültürel Halı Dokuyor” isimli hayat Boyu Öğrenme Comenius İki Taraflı Okul Ortaklıkları projesi kapsamında Litvanya’ya gidecek öğretmen ve öğrenciler Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarete, İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu Müdürü Aytaç Yaman, projenin Türkiye Koordinatörlüğünü üstlenen Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Hanefi Zobar ve öğretmenler katıldı.

Ziyarette İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e çiçek veren öğrenciler, yeni görevinde başkana başarı dilediler.

 “Türk ve Litvanyalı Öğrenciler Kültürel Halı Dokuyor” isimli Hayat Boyu Öğrenme Comenius Projesi ile ilgili Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e bilgi veren Okul Müdürü Aytaç Yaman; “Projenin beşinci toplantısı 11 Mayıs-24 Mayıs 2014 tarihleri arasında Litvanya’nın Raseiniu kentinde yapılacak” dedi.

Öğrenciler ve kurumlar arasında işbirliğiyle, öğrenciler arasında kültürel farkındalığı arttırmak ve iletişim yoluyla aslında farklı olduğu düşünülen kültürlerin, birbirlerine benzer yönlerini göstermenin amaçlandığını belirten Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Hanefi Zobar; “Projemizin iki yıl sürecek olan aktivite programı boyunca, öğrencilerimiz yerel danslar, yemek tarifleri, milli ve dini bayramlar, çağdaş çocuk edebiyatı ile desteklenecektir. Aynı zamanda video ve fotoğraf ve çizimlerle kültürler arası paylaşımlarda bulunulacaktır. Öğrencilerimiz bu bilgilerini sınıf değişimi zamanlarında kullanacaktır” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Çok güzel bir proje. Hem karşılıklı kültürler tanınıyor, hem de çocukların öngörüleri, ufku gelişiyor. Başarılar diliyorum” dedi.

Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu İngilizce öğretmeni ve proje koordinatörü Hanefi Zobar, Türkçe Öğretmeni Hakan Çolak ve 13 öğrencinin katılacağı Litvanya’daki proje toplantısının iki hafta süreceği, ortak okulda eğitim gören 7. Sınıf öğrencilerine hem Türkçe kursu verileceği, hem de Suçıkağı Paşa Karaca Ortaokulu öğrencilerinin ortak okuldaki derslerde yer alarak Litvanyalı arkadaşlarıyla birlikte eğitim alacağı belirtildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here